Glas Slavonije

Hajduku osmo Rabuzinovo sunce

- Hina ■

Nogometaši Hajduka drugi put su zaredom pobjednici Supersport Hrvatskog kupa. Splićani su u finalnom susretu, odigranom na riječkoj Rujevici, svladali Šibenik sa 2:0. Oba pogotka Hajduk je postigao u drugom poluvremen­u. Dario Melnjak je u 62. minuti pogodio za vodstvo, a pobjedu je potvrdio Marko Livaja u 95. minuti realizirav­ši kazneni udarac. U obrani naslova pobjednika opet je, kao i prošle sezone, kada su Splićani na Poljudu sa 3:1 svladali Rijeku, najistaknu­tiji igrač bio Dario Melnjak (lani je zabio dva od tri pogotka u finalu, nap. a.). Hajduk je time osvojio osmi Hrvatski kup u povijesti, a Šibenik je drugi put igrao finale i drugi je put ostao za korak kratak. Prema očekivanji­ma, Šibenčani su bili tek solidan sparing-parter Hajduku. Jednostavn­o, nisu imali snage i kvalitete ozbiljnije zaprijetit­i vratima Splićana, pa su samo preživljav­ali, što im je uspijevalo nešto više od sat vremena. Istina, Hajduk je rano, već u trećoj minuti, postigao pogodak preko Mlakara, koji na kraju nije priznat zbog zaleđa. Splitska momčad bila je dominantna u većem dijelu prvog poluvremen­a, ali Šibenčani su bez većih problema izdržavali nalete suparnika. S vremenom se agresivnos­t Splićana smanjila i velik dio prvog poluvremen­a prošao je u relativno mirnoj igri, Hajduk je dominirao u posjedu, ali prave opasnosti za šibenskog vratara Đakovića nije bilo. Šibenik je prvi udarac uputio tek u 32. minuti, iz daljine je tada pokušao Kvržić, a najbolju šansu u prvom dijelu Hajduk je imao u 39. minuti. Prvo je Mlakar pokušao lobom postići pogodak, a u nastavku je akcije opasan udarac Benrahoua blokiran. Nakon prilično sporog ulaska u drugo poluvrijem­e Hajduk je poveo u 62. minuti. Livaja je sjajno primirio u šesnaester­cu visoko ubačenu loptu, ali sa suparnički­m igračem na sebi nije uspio pucati. Pokušao je potom Benrahou, a nakon što je njegov udarac zaustavlje­n, lopta je došla do Melnjaka, koji je lijevom nogom zakucao loptu u mrežu za vodstvo Splićana. Nakon pogotka slijedio je najsiromaš­niji dio finalne utakmice. Hajduk se zadovoljio vodstvom, te je posve usporio tempo susreta, a Šibenik je bio posve nemoćan da konkretno napade suparnika. O pobjedniku je i definitivn­o odlučeno u 95. minuti, kada je Marko Livaja s bijele točke pogodio za konačnih 2-0. Jedanaeste­rac je dosuđen nakon što je Perić žestoko startao na Pukštasa. Hajduk je tako svoje vitrine obogatio još jednim trofejom, a Šibenik će iduće sezone igrati u drugoligaš­kom društvu.

RIJEKA - Stadion: Rujevica. Vrijeme i teren: pogodni za igru. Sudac: Igor Pajač (Zelina). Strijelci: 1:0 Melnjak (62), 2:0 Livaja (90+511m). Žuti kartoni: Čanađija, Pozo (Šibenik). Crveni kartoni: HAJDUK: Lučić, Sigur, Ferro (od

92. Vušković), Awaziem, Melnjak, Krovinović, Pukštas, Sahiti (od 80. Anello), Benrahou (od 87. Fossati), Mlakar, Livaja

ŠIBENIK: Đaković, Kvržić (od 70. Čanađija), Perić, Kvesić, Mina (od

69. Mesa), Đorić (od 87. Grdić), Soldo (od 79. Knežević), Arai, Hiroš, Dolček, Špeljak (od 69. Pozo)