Večernji list BiH

Oslabljeno Posušje tijesno poraženo u Banjoj Luci

Pred malim brojem gledatelja Borac je pobijedio momčad s Mokrog doca, koja je nakon devet kola izgubila

- (mkn)

gosti su preuzeli igru i pokušavali izjednačit­i. No, domaća je obrana “kršila” njihove napade prije nego su zapucali na vrata

S tijesnih 1:0 Borac je svladao Posušje na banjolučko­m Gradskom stadionu. Gol odluke glavom je u 28. minuti zabio Alen Jurilj, nakon što ga je iz kornera pogodio Jakov Blagaić. I strijelac i dodavač dobro se poznaju i još bolje surađuju u igri, jer obojica su isto činila dok su igrala u majici Širokog Brijega. No, čini se kako je pogodak Borca “pao” iz zaleđa u kojem se nalazio Jurilj, ali suci “ništa nisu vidjeli”. Pa, vjerujmo im... Sedam-osam minuta poslije Leo Petrović našao se u velikoj prigodi za izjednačit­i rezultat kada je uspio obići domaćeg vratara, ali poslao je loptu preko grede. Možda bi bilo bolje da je poslužio nekog od suigrača koji su bili bolje postavljen­i. Do odmora su Jurilj i David Vuković mogli udvostruči­ti vodstvo domaćina, ali su negdje zagubili i koncentrac­iju i orijentaci­ju. I u nastavku je Borac pokušavao zabiti drugi pogodak i učvrstiti vodstvo, ali dvaput su Jovo Lukić, dvaput Vuković i jednom Blagaić bili izrazito nespretni. U posljednjo­j četvrtini utakmice gosti su preuzeli igru i pokušavali izjednačit­i. No, domaća je obrana “kršila” njihove napad prije nego

su zapucali na vrata. Sudac Sabrija Topalović također je pomogao Borcu sjeckajući igru i izbjegavao svirati neke prekršaje ispred šesnaester­ca za gostujuću momčad.

- Nismo bili pravi. Igrali smo previše obrambeno. Kod gola Borca moji su se igrači činili uspavanima. Osim toga, bili smo nekompletn­i. Bojim se da nećemo biti kompletni ni protiv Zrinjskog, možda tek nakon te utakmice jer tada će nam se vratiti nekoliko igrača - rekao je trener Posušja Denis Ćorić, čija je momčad, nakon devet pozitivnih rezultata, u

10. doživjela prvi poraz. No, Posušje je još u situaciji izboriti prvi izlazak u UEFA-ina natjecanja u svojoj povijesti. - Posušje se pokazalo kao dobra momčad, ali ipak smo tijesno pobijedili i osvojili tri velika boda. Naša je sreća što smo gol zabili iz prekida. Imali smo još prigoda, ali ih nismo pretvorili u pogodak. Čini se da je naša momčad već umorna. Slijedi novi susret sa Širokim Brijegom, peti ove sezone. Četiri prethodna smo dobili, ne vidim razlog da to ne učinimo peti put i upišemo nove bodove rekao je Vinko Marinović, trener