Večernji list BiH

Bivši igrači Širokog i sudac Kesić donijeli pobjedu Borcu

Utakmicu u Čitluku obilježilo katastrofa­lno suđenje Dragana Kesića

- Marko Knezović

Ono čega su se pribojaval­i pristaše Širokog Brijega uoči utakmice protiv Borca - ostvarilo se u potpunosti, pa i znatno više. Sudac Dragan Kesić iz Gradiške potpuno je upropastio utakmicu bezobrazni­m, tendencioz­nim i navijačkim dijeljenje­m (ne)pravde. Kako je sudio, možda je najlakše procijenit­i tvrdnjom da je bio najbolji igrač Borca. Ovo nikoga neće puno iznenaditi jer tako je cijelo prvenstvo – suci svim snagama guraju banjolučki klub, od prvog do (evo) 29. kola. Uostalom, isto je bilo i prošle godine. I - bit će još četiri kola!

”Valjda povjetarac”

Već u 1. minuti sudac Dragan Kesić iz Gradiške dosudio je krajnje sporan 11-erac za Borac, čemu je prethodilo bezazleno “remplanje” Borčeva poslovođe Jakova Blagaića, bivšeg nogometaša Širokog, i veznjaka Širokobrij­ežana Branimira Barišića. Netko je upitao pričuvnog vratara domaćih Adolfa Tomislava Tomića: - Tko sruši Blagaića?, a Tomić je ironično i razočarano odgovorio: - Valjda povjetarac... Domaći su žučno prosvjedov­ali kod suca Kesića, ali on se nije dao smesti, uporno pokazujući na bijelu točku. Jovan Nišić nije propustio idealnu prigodu – jakim udarcem “razbio” je mrežu za 0:1. U 6. minuti Kesić je imao veliku prigodu uzvratiti 11-ercom na suprotnoj strani, nakon što je Argentinac Herrera Cardona u punom trku “ušao” u brzonogog krilnog napadača domaćih iz Burkine Faso Cyrilla Kpana, ali Kesić nije ni trepnuo! Opet su domaći prosvjedov­ali, ali Kesić je bio neumoljiv. Kpan je bio u dobroj prigodi i u 12. minuti, kad ga je s lijevog boka “našao” Stephen Chinedu. Pucao je iz prve i zatresao mrežu s vanjske strane. Igra se nastavila na način da su obje momčadi napadale. Jovo Lukić je u 21. minuti imao prigodu za drugi pogodak za Borac, dobro je gađao, a Puljić još bolje izbio loptu u korner. Do odmora domaći su još jednom tražili kazneni udarac, opet zbog rušenja Kpana, ali to je ovaj put bilo manje uvjerljivo. U početku nastavka Nišić je lijepim udarcem gađao domaća vrata, a Puljić opet obranio. U 54. minuti 1:1. Strijelac je bio Mamić glavom, nakon što ga je iz dubine uposlio kapetan Marijan Ćavar. Radost Širokobrij­ežana kratko je trajala jer je u 57. minuti Alen Jurilj, bivši član Širokog, iz blizine poslao loptu u kut domaćih. Nakon novog vodstva Borca, igra se “izrodila”. Bilo je puno prekršaja, čak i jako grubih, ali sudac Kesić kao da je negdje pogubio kartone.

Valjda zbog prigovora

To su svi pomislili, ali na samom kraju utakmice (90. minuta) Kesić je dotrčao do trenera Skendera i pokazao mu (odnekud) žuti karton, valjda zbog prigovora. Bit će da mu je “žutac” bio zapeo negdje na dnu džepa... Možda se Skender bunio zbog samo tri minute produžetka jer bilo je puno prekida, valjanja, naguravanj­a, laktanja i tko zna čega još. No, ni te tri minute nisu do kraja odigrane, Kesić je naglo označio kraj susreta. Nakon utakmice domaći razočarani trener Skender nije dao izjavu za medije, ali je zato trener Borca Vinko Marinović “nabacio” u mikrofone gomilu otrcanih fraza o zasluženoj pobjedi Borca, čija se momčad “krajnje zalagala” i, unatoč (pre)toplom i sparnom vremenu, zaslužno slavila... Dodao je da je Borac imao još koju prigodu za ranije riješiti pitanje

• pobjednika.

Sudac Dragan Kesić iz Gradiške potpuno je upropastio utakmicu bezobrazni­m, tendencioz­nim i navijačkim dijeljenje­m (ne)pravde