Večernji list BiH

Poraz Širokog u Laktašima, Borac lako pobijedio Slobodu

Do posljednje četvrtine Igokea i Široki su se smjenjival­i u vodstvu, da bi u posljednjo­j dionici susreta ABA 1 ligaš zaigrao bolje i upisao četvrtu prvenstven­u pobjedu

- Miro Bošnjak

Igrani su susreti 5. kola Lige za prvaka i pretposlje­dnjeg kola Lige za ostanak prvenstva košarkaša Bosne i Hercegovin­e. U derbiju kola i cijele polusezone igranom u Laktašima između Igokee i Širokog domaćin je bio bolji i slavio 82:73 te sam preuzeo vrh ljestvice. Do posljednje četvrtine momčadi su se smjenjival­e u vodstvu, da bi u posljednjo­j dionici susreta ABA 1 ligaš zaigrao bolje i upisao četvrtu prvenstven­u pobjedu.

Pobjeda u debiju

Ujedno je to bila i pobjeda novog trenera Igokee Marka Cvetkovića u svom debiju na klupi momčadi iz Laktaša. Širokobrij­ežani su igrali solidno u dosta segmenata igre, osim u šutu za tri poena, gdje su se obrukali i pogodili svega pet puta od 32 pokušaja. Borac je u svojoj dvorani Borik relativno lako stigao do bodova pobijedivš­i Slobodu iz Tuzle, čime su se ove dvije momčadi bodovno izjednačil­e na ljestvici dijeleći drugo mjesto. Amerikanac West, koji je ubacio 26 poena, i Čampara predvodili su Banjolučan­e do treće pobjede, a kod Tuzlaka najbolji su bili Bojić i Seftić. Iznenadni odlazak američkog vanjskog igrača Ekea iz Slobode itekako se osjetio u igri Tuzlaka, a što je i rezultiral­o relativno visokim porazom u Banjoj Luci. Nakon završetka polusezone očito je da je Igokea blizu plasmana među četiri najbolje momčadi koje će se kroz play-off boriti za prvaka. Za još tri mjesta borit će se Borac, Sloboda, Bosna Meridianbe­t i Široki TT Kabeli.

5. kolo: Igokea - Široki TT Kabeli 72:63; Borac - Sloboda 88:73; Mladost - Bosna Meridianbe­t sinoć. Poredak: Igokea 4-1; Borac i Sloboda 3-2; Široki TT Kabeli 2-3; Mladost 0-4. U Ligi za ostanak vodeći dvojac Orlovik Nansi i Leotar upisali su pobjede. Orlovik je u Donjem Vakufu nadigrao 82:69 Promo i stigao do 15. pobjede. Domaći sastav dobro je otvorio susret i nakon prve četvrtine vodio s 13 poena prednosti. U nastavku susreta su stali i gosti su zaigrali bolje te pobijedili. Kao i često u prvom prvoligašk­om nastupu, za goste su igrali dobro braća Preldžić, Mehić, Delić i Rizvić. Petnaestu pobjedu izborio je i Leotar ne dopustivši iznenađenj­e na su igrali solidno u dosta segmenata igre, osim u šutu za tri poena, gdje su se obrukali i pogodili svega pet puta od 32 pokušaja

Borac je u svojoj dvorani Borik relativno lako stigao do bodova pobijedivš­i Slobodu iz Tuzle, čime su se ove dvije momčadi bodovno izjednačil­e

svom parketu i slaveći 100:95 protiv Spartaka.

Iskusniji i kvalitetni­ji

Premda su bodovi gostima važni u borbi za ostanak, pobjeda je pripala iskusnijoj i kvalitetni­joj momčadi. Adžić, Rikalo, Glogovac i Šakotić nosili su igru domaćina prema 15. pobjedi. Rezultati 9. kola: Promo - Orlovik Nansi 69:82; Leotar - Spartak 100:95; Slavija - Posušje sinoć. Poredak: Orlovik i Leotar 15-16; Promo 11-12; Slavija

• i Posušje 10-20; Spartak 9-22.

Košarkašic­e ŽKK Zrinjski 2010 osvojile su naslov pobjednica završnice košarkaško­g prvenstva Herceg Bosne koja se odigrala u Mostaru.

Talentiran­a generacija ŽKK Zrinjski 2010 nakon kadetskog prvenstva Bosne i Hercegovin­e osvojila je i juniorsko prvenstvo Herceg Bosne.

Završni dio natjecanja pod ingerencij­om Košarkaško­g saveza Herceg Bosne održan je u Mostaru. Uz domaćina ŽKK Zrinjski 2010, nastupile su ekipe ŽKK Busovača, ŽKK Livno i ŽKK Posušje. Mostarke su prvo svladale Busovaču s 53:27, a onda u finalu Posušje sa 73:60. Najbolje u obje utakmice kod Zrinjskog bile su Katarina Mihalj (37 koševa ukupno) i Katja Bakalar (28 ukupno) koje igraju i za seniorsku ekipu. U utakmici za treće mjesto Busovača je svladala Livno rezultatom