Večernji list - Zagreb

Dinamo je do 5:2 pobjede nad Slaven Belupom došao teže nego rezultat sugerira Jakirović: S predsjedni­kom Zajecom vidjet ćemo se danas, cijela momčad

- Robert Junaci

Novi predsjedni­k Dinama Velimir Zajec uspješno je krenuo u svoj mandat, iz lože je sa svojim novim suradnicim­a gledao 5:2 pobjedu Dinama nad Slavenom Belupom. Zajec baš i nije mogao biti zadovoljan viđenim, na kraju svi plavi jedino mogu biti zadovoljni rezultatom.

Halilović zabio pa griješio

I utakmica je počela skandiranj­em Velimiru Zajecu i pjesmom ‘kako je dobro vidjeti te ovdje’. U četvrtoj minuti dogodila se prva prava prilika Dinama, Kulenović je odigrao za Kaneka, on produžio Haliloviću, no Brodić nije stigao na loptu na pet metara, ali ubrzo je goste probio Tibor Halilović, Vidović je dodao Haliloviću na sredini suparničke polovice, ovaj povukao i s preko 20 metara prizemnim udarcem pogodio kut za vodstvo plavih u sedmoj minuti. Gotovo na isti način uzvratio je Nongoh, no on ipak nije dovoljno precizan,

U tim se trenucima igralo na polovici plavih, gosti su imali veći posjed lopte, ali u 18. minuti Dinamo je povećao prednost, nakon nekoliko odbijanaca u šesnaester­cu Slavena Belupa lopta je došla do Gabriela Vidovića koji je precizno pogodio bliži kut i činilo se da je posao obavljen. No, nakon toga je Slaven Belupo bio bolji, opasniji, a Dinamo je s greškom Halilovića pomogao Koprivniča­nima da se vrate na 2:1 preko Lepinjice. Zabio je i Štrkalj, ali je bilo zaleđe.

Za razliku od utakmice s Goricom u kupu, plavi nisu uspjeli pritisnuti suparnike, tada su Kulenović i Brodić radili veliki posao, no sad to nije bio slučaj i Jakirović je umjesto Brodića u igru uveo Sučića jer mu je falio čovjek u sredini.

No, ni početak nastavka nije donio promjene u igri, ponovno je Slaven Belupo napadao, ali do pogotka je došao iz kontranapa­da, Agbekpornu je uklizao i oteo loptu Haliloviću, ona je stigla do Šakote koji je sjajno s lijeve strane pogodio pod preču za 2:2 u 59. minuti. Donedavni igrač plavih Matej Šakota nije želio slaviti pogodak svom bivšem klubu.

U 66. minuti sudac Kolarić dosudio je jedanaeste­rac za Dinamo, Lepinjica je startao na Baturini, dugo se to provjerava­lo, a onda je ipak Kulenović stavio loptu na bijelu točku i u 70. minuti pogodio za vodstvo Dinama.

Plavi su potvrdili pobjedu preko Baturine, ukrao je loptu Agbekpourn­u, krenuo prema vratima i s 18 metara neobranjiv­o pogodio suprotni kut.

U sudačkoj nadoknadi novi jedanaeste­rac za plave, Agbekpornu je obranio rukom udarac Kulenović. Baturina je ponudio loptu Kulenoviću za novi jedanaeste­rac, no Kulenović je ostavio Baturini koji je bio siguran za konačnih 5:2.

- Odigrali smo dobru utakmicu do te 70. minute kad je Dinamo iz jedanaeste­rca postigao treći pogodak. Imali smo par šansi u prvom dijelu, nismo zabili, a presudio je taj penal. Ali i ulazak prvotimaca Dinama koji su odigrali odličnu utakmicu - rekao je trener Slavena Belupa Roy Ferenčina.

Bilo je neizvjesno

- Ušli smo jako dobro u utakmicu, poveli s 2:0 pa im poklonili gol. Nisam bio zadovoljan pritiskom na posjed Belupa, uveli smo veznog igrača, pa napravili kardinalnu grešku i dobili gol za 2:2. Nisam htio ubacivati neke igrače, ali smo morali jer ne smijemo prosipati bodove. Na kraju ispada ‘sigurna’ pobjeda, ali bilo je neizvjesno - kazao je Jakirović koji se još nije vidio sa Zajecom, no javno mu je čestitao i zahvalio bivšem vodstvu kluba na podršci:

- S predsjedni­kom Zajecom vidjet ćemo se danas, cijela momčad.

Nisam želio u igru ubacivati neke igrače, ali morali smo jer ne smijemo prosipati bodove - rekao je Jakirović

Zagreb - Stadion Makismir. Gledatelja: 5076. Sudac: Patrik Kolarić (Čakovec) 6.5.

Nevistić 6.5 – Pierre-Gabriel 6, Živković 6, Theophile 6, Perković 6 – Kaneko 6 (od 62. Špikić 6), Mišić 6.5 (od 84. Vrbančić -), Halilović 6 (od 62. Baturina 8), Vidović 6 (od 62. Hoxha 6) – Brodić 6 (od 46. Sučić 6), Kulenović

7. Trener: Sergej Jakirović.

Sušak 5.5 – Krušelj 6, Boras 6, Pllana 6, Štefulj 6 – Lepinjica 6.5 (od 86. Liber -), Agbekpornu 5.5 – Šakota 7 (od 89. Jagušić -), Murić 6.5 (od 76. Caimacov -), Nongoh 6 (od

76. Šuto -) – Štrkalj 6.5 (od 86. Mrdaković -). Trener: Roy Ferenčina.

1:0 Halilović (7., Vidović), 2:0 Vidović (18.), 2:1 Lepinjica (22. Štrkalj), 2:2 Šakota (59., Agbekpornu), 3:2 Kulenović (70., 11m), 4:2 Baturina (82.), 5:2 Baturina (90+3, 11m) Martin Baturina

?? ?? MARTIN BATURINA ušao je u 62. minuti, izborio jedanaeste­rac, zabio iz igre, a onda i iz jedanaeste­rca za konačnih 5:2 za Dinamo