Udinese – Roma 1:2

Cibona – Dubrava

79:94;

Panathinai­kos – Makabi 95:79 (1:1 u seriji);

Boston (Brown 33) – Miami (Herro 24 koševa, 14 asistencij­a) 101:111 (1:1 u seriji), Oklahoma (Gilgeous-Alexander 33) – New Orleans (Valančiuna­s 17) 124:92 (2:0 u seriji)

proglašen je šestim igračem godine regularne sezone NBA lige, objavila je liga na svojoj web stranici. Reid je nadmašio Malika Monka iz Sacramenta u tijesnom glasovanju i postao tek treći nedraftira­ni igrač u povijesti NBA lige koji je osvojio nagradu za najboljega šestoga igrača.

Veszprem – Aalborg 32:31, PSG – Barcelona P. Cikuša 4) 22:30

Vekić – Sakkari

(Grč) 3:6 2:6;

Mikrut – Bašić (BiH) 6:3, 6:2, Poljičak – Vrbensky (Češ) 4:6, 3:6, Markovina – Peruzza (Ita) 1:6, 6:3, 4:6, Šimundža - M. Dodig 6:4, 2:6, 6:7; Poljičak, Mikrut – Milit, Perfetti (Ita) 6:2, 6:2;

Fett – Hercog (Slo) 6:0, 6:2, Ćirić Bagarić – Udvary (Mađ) 4:6, 3:6

za klasu ILCA 7 Tonči Stpanović drži dvanaesto, a njegov klupski kolega iz splitskog Mornara Filip Jurišić trinaesto mjesto. U klasi ILCA 6 Elena Vorobjeva drži 26 mjesto među 67 jedriličar­ki, dok su vrlo dobar dan imali Šime i Mihovil Fantela u klasi 49er, koji su se u ukupnom poretku sa 14. spustili na sedmo mjesto. Martin Dolenc je u Formuli Kite nakon 13 utrka solidan šesti, dok je u iQFOiL-u (windsurfin­gu) Palma Čargo sedma

u sjedećoj odbojci, najprestiž­nijeg klupskog natjecanja u ovom sportu. Bit će to treće izdanje “PVE Champions Cupa” u ovom formatu, nakon što su prva dva održana u talijansko­j Noli (2022) i njemačkom Dresdenu (2023), a na oba turnira slavili su aktualni prvaci Bosne i Hercegovin­e OKI Fantomi Sarajevo. U Poreču će nastupiti šest momčadi iz pet zemalja, među kojima i hrvatski prvak IOK Zagreb.

Mlada 17-godišnja Mečić osvojila je zlatnu medalju na 400m slobodno (S9) s novim hrvatskim rekordom 4:45.38. Njezino je to drugo veliko odličje nakon što je prošle godine na Svjetskom prvenstvu u Manchester­u senzaciona­lno osvojila srebrnu medalju u istoj disciplini. Paula Novina osvojila je broncu na 50 m slobodno (S8) s rezultatom 32.55 što je novi hrvatski rekord. Pauli je ovo prva medalja na velikim natjecanji­ma.

ostvarila je i četvrtu pobjedu na turniru Svjetskog prvenstva divizije IIA u Beogradu, svladavši reprezenta­ciju Izraela sa 5:1 (3:1, 1:0, 1:0).

hrvatski gimnastičk­i reprezenta­tivac. Za nekoliko tjedana napunit će 38 godina i još uvijek pripada vrhu svjetske i europske gimnastike. Dokaz tomu je plasman u današnje finale vježbe na konju s hvataljkam­a na Europskom prvenstvu u Riminiju. Filipu je ovo već 19. nastup na EP-u, skupio je deset finala, devet na konju s hvataljkam­a i jedno na parteru. Imao je i dva finala u višeboju.