Nokautiran Džomba, sudac u ‘nesvijesti’

-

Pod vodstvom Josipa Glavaša rukometaši Zagreba krenuli su 1998. godine u lov na drugi uzastopni finale Kupa prvaka. Prva prepreka bio je grčki Verias (39:25, 25:23). U skupini su zagrebaši bili drugi, iza Celja. Neočekivan­o su tada kod kuće izgubili od Generalija iz Trsta. Glavaš je bio smijenjen, a za trenera je došao Velimir Kljaić. U četvrtfina­lu je Zagreb bolji od Winterthur­a (24:21, 27:24), a u polufinalu od Celja (27:20, 24:25). I onda novi finale s Barcelonom. – Nevjerojat­nu sreću imala je Barcelona u četvrtfina­lu. Izbacili su mađarski Fotex pogotkom Princea Inakija u posljednjo­j sekundi. Opet, nadali smo se da smo toliko jaki da ih možemo iznenaditi – rekao je Zlatan Saračević koji je uz Davora Dominikovi­ća pojačao Zagreb te sezone. U prvoj utakmici finala u Blau Grani na poluvremen­u 10:10. Evo nade. Ali, u drugom poluvremen­u stvari u svoje ruke uzeli su austrijski suci Wille i Vorderleit­ner. U drugih trideset minuta Goluža, Dominikovi­ć i Šujster dobili su izravne crvene kartone, Barrufet je namjerno koljenom udario Džombu koji je ostao nepomično ležati. Bez kazne. Udovičiću je razbijena arkada. – Bila je to najružnija utakmica koju sam odigrao u karijeri. Bilo je vruće i u hodniku nakon utakmice. Poslije, kada smo gledali snimku, izbrojili smo 28 pogrešaka na našu štetu, i to sve u drugom poluvremen­u. Šteta. Meni je baš išlo u toj utakmici. Postigao sam osam pogodaka, Svensson nije imao rješenja za moje šutove – prisjeća se Saračević. Nakon utakmice plakao je kao malo dijete. – Kako neću. To je bio cirkus od suđenja – istaknuo je Saračević. Na kraju utakmice ljutiti Vladimir Nekić, tadašnji tehniko kluba, zamahnuo je prema sucu Willeu, a ovaj se srušio na pod kao da je upravo nokautiran. – Pričao mi je poslije pokojni Nekić da mu je htio uzeti samo zviždaljku. No, čim je digao ruku, sudac se srušio u “nesvijest”. Tražio sam tu snimku na HTV-u, ali je nisu mogli naći. Možda i bolje. Vjerojatno bih se opet iživcirao – istaknuo je Saračević. U uzvratu samo formalnost. Bez Džombe i Udovičića, s nekim novim klincima, poput Šprema i Štritofa, novi poraz. Ovaj put 22:28. – Uništio nas je Ćavar koji je te sezone došao k njima – zaključio je Saračević.

Zagreb je igrao u sastavu: Losert, Bilušić, Saračević, Džomba, Udovičić, Baltić, Jović, Šujster, Goluža, Dominikovi­ć, Grgić, Ivandija Velimir kljaić je 1998. godine vodio rukometaše Zagreba u finalu

??  ?? Zlatko Saračević, tužan nakon što je Zagreb drugi put zaredom izgubio finale od Barcelone