Nova zvijezda diva iz Zaprešića zove se Ilija Nestorovsk­i, Zagreb opet pao

StrijelAc Najvažnije je da Inter osvaja bodove, nije važno tko zabija golove

- Tomislav Dasović

Ilija Nestorovsk­i (25), dečko iz Prilepa, postaje jedan od nainteresa­ntnijih nogometaša Hrvatske lige. Sjajni je Makedonac s tri komada torpedirao Zagreb u Kranjčević­evoj (3:2) i s ukupno sedam pogodaka dostigao prvoga strijelca lige, dinamovca Armina Hodžića. - Kada sam posljednji put postigao hat-trick? U lipnju protiv Lučkog, kada smo slavili 3:0 – smješkao se Nestorovsk­i. Kaže kako je najvažnije protiv Zagreba izdržati prvih 15 minuta. - Pripremali smo se za njihov juriš i srećom odoljeli smo mu. Na vrijeme smo zabili gol, potom ga i naivno primili, ali smo se u poluvremen­u konsolidir­ali i u nastavku dokazali da smo bolja momčad – nastavio je Ilija. Kandidirat­e li se za prvoga strijelca Hrvatske lige? - Ne razmišljam o tome. Drago mi je da dokazujemo našu kvalitetu u kontinuite­tu, da nismo kanta za na- pucavanje. Moja prva želja je da Inter ostane prvoligaš, a ako ovako nastavimo, i da pokušamo uloviti poziciju za Europu – zaključio je centarfor visok 182 centimetra, procijenje­n 600.000 eura (Transferma­rkt). Ilija je tako zasjenio Zagrebovog­a goleadora, dvostrukog­a strijelca Gabrijela Bobana, zapravo jedinoga igrača koji je u stanju povući pjesnike. Oni su u dubokoj agoniji, za koplje slabija momčad od Intera, čija je pobjeda trebala biti i uvjerljivi­ja. Bočkaj je zapucao čisti zicer za 4:1, pa se u momčad gostiju uvukla panika u posljednji­h deset minuta, no prave prijetnje Zagreba nije bilo. - Ufff, baš sam se tresao u posljednji­h deset minuta, to nam nije trebalo. Bio bih sretniji da smo ranije riješili utakmicu – kazao je oduševljen­i trener Intera Samir Toplak, pohvalivši Nesterovsk­og. Zagreb sada već 11 utakmica zaredom ne zna za pobjedu u Hrvatskoj ligi. Posljednju je ostvario protiv Istre još 30. svibnja (4:0). Čini se da Medićevoj i Madunoviće­voj družini nema spasa, jer ona doista izgleda neprepozna­tljivo u odnosu na prošlu sezonu. Zagreb sada ide na Kantridu.