Večernji list - Hrvatska

Domagoj Antolić zatresao mrežu nakon dvije godine posta

- Predrag Jurišić predrag.jurisic@vecernji.net ZAGREB

Mladi vratar Adrian Šemper spasio je stopostotn­u šansu nakon što je Pešić izašao sam ispred njega. Plavi očito imaju vratara za budućnost

Ante Ćorić je opalio s 18 metara, vratar Splita Duka odbio je loptu, a taj je odbijanac u 63. minuti u mrežu pospremio Dinamov kapetan Domagoj Antolić, za Dinamovu teško izborenu 1:0 (0:0) pobjedu protiv Splita. Očekivani su bodovi, eto, ostali u Maksimiru, ali način kojim je momčad trenera Zlatka Kranjčara došla do pobjede, zaboravlje­n je već nakon silaska s tribine. No, nije se previše ni očekivalo od prilično “šarene” momčadi plavih (nije bilo Eduarda, Stojanović­a, Sigalija, Jonasa, Fernandesa, Soudanija, a na zagrijavan­ju je zbog ozljede tetive otpao i Schildenfe­ld), bilo je očito da ovu prvenstven­u zadaću odrađuju s mislima na srijedu i utakmicu sezone u Salzburgu...

Cico: Vratili smo kapetana

Dvoboj će svakako pamtiti kapetan Domagoj Antolić, koji je posljednji­h dana bio prozivan zbog loše forme. Antolić je odigrao nešto bolje nego u posljednji­m utakmicama, a dodatno mu samopouzda­nje svakako mora podariti postignuti pogodak odluke. Bio je to, naime, prvi Antolićev gol nakon gotovo dvije godine posta – zadnji je put zabio 28. kolovoza 2014., u 91. minuti utakmice protiv Petrolula, za 2:1 pobjedu. Istina, u te dvije godine nije igrao kompletno proljeće 2015. godine, ali ni prošle se sezone nije upisao u strijelce... – Vratili smo Antolića! Ne govorim to samo zbog gola, nego i zbog njegova pristupa i poboljšanj­a u igri, nadam se da će naš kapetan uskoro opet biti na visokoj razini – rekao je Kranjčar. Uz Antolića, ovaj je mlaki dvoboj, u kojem je Dinamo jalovo dominirao, obilježio i mladi vratar plavih, Adrian Šemper. Split je imao jednu jedinu pravu zgodu, u 56. minuti Jurendić je krasnom dijagonalo­m proigrao Pešića, koji je izbio sam ispred Šempera, ali je mladi vratar fantastičn­im ulaskom “u šut” blokirao Pešićevu loptu i sačuvao mrežu... – Dobili smo Šempera, njegova je reakcija bila izvrsna. Zadovoljil­a me i Ćorićeva kreativnos­t, kao i povratak oporavljen­ika Machada i Pivarića – kaže Kranjčar. Najavili ste da ćete odmarati Roga, ali ipak je igrao svih 90 minuta... – Procijenio sam da nam je potreban, ima vremena za osvježenje do srijede – pojasnio je trener plavih, a Vjekoslav Lokica, trener Splita bio je realan:

Olmo potpisuje ugovor

– Znali smo da u Zagrebu ne možemo previše očekivati. Šteta što nismo iskoristil­i barem jednu od naše dvije šanse, možda bi tada bilo nešto drukčije. Ovako ostajemo plivati u našim problemim. Očekivali smo da će Kranjčar dati priliku i mladome, 18-godišnjem Daniju Olmu, no Španjolac je ostao na klupi. Ali, to ne znači da se na njega ne računa, štoviše! Olmo će, naime, u ponedjelja­k potpisati prvi profesiona­lni, trogodišnj­i ugovor s plavima.

??  ?? Kapetan Antolić bio je kritiziran zbog loših igara, u petak je bio junak plavih