Dinamovci krenuli porazom, Lyon im je zabio dva pogotka

Isti start Dinamovi juniori imali su i prošle sezone kad su u prvoj utakmici izgubili s 0:2 od Arsenala, ali su na kraju skupinu prošli kao prvi

-

Robert Junaci robert.junaci@vecernji.net U prvom kolu Lige prvaka mladih Dinamo je izgubio kod Lyona (0:2). Momčadi do 19 godina drugu godinu igraju u ovoj Ligi prvaka, tako je i plava momčad drugi put u ovom natjecanju. Prošle je sezone krenula istim porazom (od Arsenala), a onda sve uspjela nadoknadit­i u ostalim susretima te je na kraju kao prvoplasir­ana otišla u nokaut-fazu. Tamo je pobijedila Anderlecht u osmini finala i trebala igrati protiv Barcelone, no kako je za Dinamo zaigrao igrač koji nije imao pravo nastupa, Dinamo je izbačen. Nadamo se da takvih propusta ove sezone neće biti, a da će mladi igrači koje vodi trener Mario Cvitanović, kao i prošle sezone, u sljedećih pet utakmica nadoknadit­i ovaj zaostatak na početku natjecanja, da će biti uspješniji od svojih vršnjaka iz Juventusa, Seville i u zagrebačko­m srazu s Lyonom. Puno toga propustio je Dinamo u prvom dijelu susreta, imao je niz dobrih prilika za pogodak koje nije iskoristio. Imao ih je i na početku, a već u 18. minuti kažnjen je primljenim pogotkom (Vieira). Do odmora su plavi mogli izjednačit­i, no nisu uspjeli, ali mogli su primiti i još koji pogodak. U nastavku susreta primili su novi pogodak (Maolida u 58. minuti) te je bilo jasno da će se teško vratiti. Sigurno bi plavima bilo daleko lakše da su mogli računati na Adriana Šempera, Filipa Benkovića, Bornu Sosu i Bojana Kneževića koji su priključen­i prvoj momčadi. Dinamo je igrao u sastavu: Horkaš, Hudećek, Gjira, Đurasek (od 27. Tolić), Briški, Soldo, Olmo, Moro, Božić ( 74. Đurić), Fintić (od 60. Fintić), Lovren.