Zvezdaši ponizili i zamrznuli cedevitaše na minus 24

- Dražen Brajdić drazen.brajdic@vecernji.net ZAGREB

Zvezdaši su imali izrazitu šutersku večer. Čak osam igrača ubacilo je tricu, ispucali su ih 30 i ubacili 14, a Jović je imao 16 asistencij­a Košarkaši Cedevite izgubili su u beogradsko­m Pioniru od Crvene zvezde (88:64) i tako započeli novu sezonu regionalne lige s dva poraza u nizu. Izgubiti od dvaju najvećih konkurenat­a za naslov ne bi bio toliki problem da cedevitaši od Budućnosti nisu izgubili kod kuće i da potom sinoć nisu doslovce pregaženi u Beogradu. – Naletjeli smo na euroligašk­u momčad u lošem psihološko­m stanju nakon poraza od Budućnosti. Zvezda je igrala sjajnu obranu izbacivši nas iz svih kretnji – kazao je trener Veljko Mršić koji početkom drugog dijela, kad je bilo samo “minus 6”, nije vjerovao petorci koja je odigrala solidnu završnicu prvog poluvremen­a (James, Musa, Hopson, Žganec, Begić), već se odlučio za startnu petorku (Stockton, Babić, Hopson, Arapović, Bilan) koja je posve potonula. U prve četiri minute treće četvrtine zvezdaši su pogodili četiri trice i otišli na nedostižni­h plus 21. Konačna pljuska gostiju proizašla je iz velikih poteškoća Zagrepčana u organizaci­ji igre i nesnalažen­ja protiv agresivne obrane domaćina. Slika je toga i čak pet šuteva cedevitaša koji nisu dotaknuli obruč (tzv. airball), ali i samo dvije trice iz 11 pokušaja. Zvezdaši su pak imali izrazitu šutersku večer. Čak osam igrača ubacilo je tricu, a ispucali su ih 30 i ubacili 14. Stefan Jović imao je 16 asistencij­a, koliko i svi suparnički igrači zajedno, a čak 14 više od Cedevitina prvog razigravač­a Stocktona. Kako su igrali nositelji Cedevitine igre, govori i činjenica da je najbolji strijelac gostiju bio 17-godišnji Musa (12), a najkorisni­ji igrač bio je pričuvni centar Žganec (10 koševa).