Luka Modrić: Ne sviđa mi se baš nova tehnologij­a u nogometu

Luka je bio igrač utakmice s Americom. Finale SP-a Real – Kashima igra se u nedjelju u 11.30 u Yokohami

- Tomislav Dasović tomislav.dasovic@vecernji.net ZAGREB

Madridski Real svladao je meksičku Americu 2:0 u polufinalu Klupskoga SP-a u Japanu. Utakmica je igrana u Yokohami pred 50.117 gledatelja, a strijelci su bili Karim Benzema u sudačkoj nadoknadi prvog i Cristiano Ronaldo u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremen­a. Realov suparnik u finalu bit će japanska Kashima. Igračem utakmice proglašen je Luka Modrić, koji je igrao cijelu utakmicu, dok je Mateo Kovačić ostao na klupi. I na ovoj utakmici “arbitrirao” je “veliki brat”. Naime, paragvajsk­i sudac Caceres najprije je poništio Ronaldov pogodak, a onda ga, na intervenci­ju iz studija u kojemu se pregledava­ju ponovljene snimke, ipak priznao, te sam donio loptu na centar. Situacija je izazvala zbunjenost igrača i još jednom dovela u pitanje svrsishodn­ost videotehno­logije. Očito će trebati neko vrijeme da se svi na to priviknu. – Zadovoljni smo rezultatom i našom igrom, iako smo se razigrali tek u 25. minuti. Međutim, to je i normalno, zbog dugoga putovanja u Japan. Na kraju smo zasluženo pobijedili i ušli u finale – kazao je Luka Modrić i o videotehno­logiji dodao: – Sve je to još novo, ali ne sviđa mi se. Zbunjujuće je i nadam se da neće dugo trajati jer to nije nogomet i moj je osjećaj da to nije dobro. Mi ćemo se koncentrir­ati na igru. Hrvatska tako može i četvrtu godinu zaredom imati svjetskoga prvaka. Mario Mandžukić s Bayernom je osvojio naslov 2013. godine, potom ga je 2014. slavio i Luka Modrić (iako zbog ozljede nije nastupio za Real), a 2015. godine Ivan Rakitić okrunjen je s Barcelonom. Dario Šimić bio je svjetski prvak s Milanom 2007., premda također nije nastupio u finalu, braća Kovač s Bayernom 2001., Davor Šuker s Realom 1998., Bokšić s Juventusom 1996., a trener Tomislav Ivić vodio je do titule Porto 1987. godine.

??  ?? Benzema je postigao prvi pogodak za madridski Real u pobjedi 2:0
Benzema je postigao prvi pogodak za madridski Real u pobjedi 2:0