Tko su rekorderi Super Bowla i kojoj je pjevačici ispala dojka?

-

Američki nogomet rekorder je među momčadskim sportovima po broju igrača koji sudjeluju u utakmici. Koliko ih ima svaka momčad? 1. Trofej koji dobiva pobjednik Super Bowla zove se po jednom slavnom treneru američkog nogometa. On se zove? a) Vince Lombardi b) Henri Delaunay c) Stanley Preston 2. Naše gore list Bill Belichick s pet je naslova na Super Bowlu rekorder među trenerima, a Neal Dahleny sa sedam titula najtrofejn­iji je među igračima. A koja je momčad rekorder sa šest naslova? a) Dallas Cowboysi b) New England Patriotsi c) Pittsburgh Steelersi 3. Američki nogomet rekorder je među momčadskim sportovima po broju igrača koji sudjeluju u utakmici. Istodobno ih na terenu svaka momčad može imati najviše 11, no koliko sveukupno igrača ima svaka momčad na raspolagan­ju? a) po 35 b) po 40 c) po 45 4. Koliko minuta čiste igre traje utakmica američkog nogometa? a) 4 X 15 minuta b) 4 X 12 minuta c) 3 X 20 minuta 5. U američkom nogometu poeni se mogu osvojiti na četiri različita načina, pri čemu svaki način donosi različit broj poena. Najvrednij­e je polaganje, odnosno popularni touchdown). Koliko bodova on donosi? a) 5 b) 6 c) 7 6. Ako utakmica Super Bowla završi neriješeni­m rezultatom u regularnom vremenu, igra se produžetak od 15 minuta u ko- jem važi pravilo zlatnog gola ili iznenadne smrti, tj. utakmica se završava u trenutku kada jedna momčad osvoji poen. A na koji se način određuje tko će imati prvu loptu u produžetku? a) bacanjem novčića b) prednost ima momčad koja je bila bolja u osnovnom dijelu sezone c) ona momčad koja je imala više polaganja u toj utakmici 7. Koje godine je održan prvi Super Bowl? a) 1947. godine b) 1957. godine c) 1967. godine 8. Kojoj je pjevačici 2004. godine ispala dojka za vrijeme nastupa u poluvremen­u Super Bowla? a) Madonni b) Janet Jackson c) Beyoncé 9. NFL pobjedničk­oj momčadi dodjeljuje 150 prstenova. Koliko su ti prstenovi vrijedili ove godine? a) 3 milijuna dolara b) 4 milijuna dolara c) 5 milijuna dolara 10. Za vrijeme Super Bowla puno se jede i pije u SAD-u, a najviše pileća krilca. Koliko ih se pojede na dan Super Bowla? a) 0,75 milijardi pilećih krilaca b) 0,9 milijardi pilećih krilaca c) 1,25 milijardi pilećih krilaca Pripremio: Karlo Ledinski c 10. c,9. b,8. c,7. a,6. b,5. a, 4. c,3. c,2. a,1. odgovori: Točni

??  ?? Defenzivac Atlanta Falconsa Grady Jarrett uglavnom je neuspješno pokušavao zaustaviti quarterbac­ka New England Patriotsa Toma Bradyja