Zidane: Ovacije Luki Modriću? Pa tog dečka baš svi obožavaju...

- Željko Janković zeljko.jankovic@vecernji.net ZAGREB

Barcelona se poigrala s Celtom na Nou Campu (5:0). Zabio je i Ivan Rakitić, ali iz zaleđa. Sudac nije poništio gol našeg reprezenta­tivca

Nema veze što je Karim Benzema prekinuo svoj najdulji golgetersk­i post u zadnje tri godine i što je poentirao dvaput i asistirao u Realovoj pobjedi (4:1) kod Eibara. Usput rečeno, odigrao jednu od boljih partija zadnjih mjeseci. Nema veze što nije bilo najveće planetarne zvijezde Cristiana Ronalda (ni Garetha Balea)... Jer, Španjolci su se i jučer najviše bavili Lukom Modrićem koji je do 70. minute dirigirao kraljevski­m orkestrom. I to zbog jednog zgodnog detalja. Točnije, male počasti koju su mu odali navijači Eibara. U 70. minuti cijeli je stadion ustao i ovacijama ispratio našeg reprezenta­tivca kada ga je zamijenio Mateo Kovačić. Banalno, neki će reći. Ali nije baš česta pojava. A kada se dogodi, onda se pamti jako dugo. One pamtljive slične situacije u novije vrijeme svakako su ovacije Santiago Bernabeua Ronaldinhu ili Iniesti... Nogometnim ‘doktorima’, kakav je i naš Luka. Uostalom, ako to potvrdi jedan francuski nogometni ‘doktor’, onda je sve jasno. – To je zaista neobično. Rijetko se viđa da te tako nagrade suparnički navijači. Svi znamo koliko je Modrić bitan za nas. Riječ je o velikom igraču, a i izvan travnjaka je veliki profesiona­lac. Dosad nisam to rekao, ali cijela ga momčad obožava – kazao je trener Reala Zinedine Zidane. Barcelona je 19 utakmica u nizu bez poraza u Primeri. Sinoć su se Lionel Messi i Neymar nadmetali u ‘čarolijama iz šešira’ i poigrali protiv Celte (5:0). Nou Camp je po tko zna koji put uživao... Argentinac je zabio u 24. i 64. nakon samo njemu svojstveni­h solo prodora i ‘pakiranja’ uz vratnicu. U 40. je asistirao Neymaru koji je u malonogome­tnom stilu lobao protivničk­og vratara. Spomenimo, Messi je zabio 38 pogodaka u 37 utakmica ove sezone! Statističa­ri kažu da je Argentinac zabio 14 pogodaka od zadnjih 26 udaraca u okvir gola. Usput rečeno, sinoć je i dvaput asistirao. U strijelce se upisao i Ivan Rakitić, i to iz zaleđa u 57. minuti. No sudac nije poništio njegov pogodak. Ivan Santini zabio je svoj 11. pogodak u Francuskoj, no njegov je Caen izgubio 2:3 kod kuće protiv Angersa. Stasiti Zadranin zabio je u 67. minuti za konačnih 2:3. Andrej Kramarić opet je bio jedan od ključnih ljudi nove pobjede Hoffenheim­a. Ovaj put slavili su protiv Ingolstadt­a (5:2). Kramarić je u igru ušao u 52. minuti, a zabio je u 77. za 3:2. Sedmi je to pogodak našeg nogometaša u Bundesligi, a ubilježio je toliko i asistencij­a. Četvrti put ove sezone dortmundsk­a je Borussija zabila najmanje šest pogodaka u prvenstvu. Jučer je stradao Bayer (2:6) s obranom u kojoj je bio i Tin Jedvaj svih 90 minuta.