Plavi potvrdili finale kupa bez stopera, s četiri beka

- Robert Junaci robert.junaci@vecernji.net ZAGREB

Dinamo je izborio finalnu utakmicu u Varaždinu 31. svibnja. U srijedu će saznati suparnika, boljeg u ogledu Osijeka i Rijeke

Zagrepčani su put do finala utrli još u prvoj polufinaln­oj utakmici kada su u Maksimiru pobijedili Split sa 6:0 (četiri pogotka Hodžića i dva Ćorića), tako da je ovaj uzvrat u Parku mladeži bio samo formalnost i taj je susret završio bez pogodaka. Za tu formalnost trener plavih Ivajlo Petev tražio je ozbiljnost iako je on izveo pomalo neozbiljan sastav u kojem nije bilo nijednog stopera, na tim su pozicijama zaigrali veznjak Knežević i lijevi bek Pivarić, a špicu je igrao Ćorić. Svjestan je bio Akrapović da ne može ni u snu nadoknadit­i tih 6:0 nakon što je i u prvenstvu s 4:0 poražen od zagrebačke momčadi, zna da su mu važnije utakmice u borbi za ostanak u ligi. Dinamo je u prvih 45 minuta bio bolji, pritiskao, imao i nekoliko dobrih prilika, ali su svaki put plavi komplicira­li, težili haklerskom završavanj­u akcija pa nisu uspjeli poentirati, imali su pet udaraca, od toga četiri u okvir, dok je Split zaprijetio tek na samom otvaranju utakmice, ali je poluvrijem­e završio bez udarca u okvir svog nekadašnje­g kapetana Danijela Zagorca. Nastavak je ponudio slabiji nogomet, s jako malo smislenih akcija. Bugarski trener na Dinamovoj klupi uveo je Armina Hodžića, koji je u dvije utakmice ovog proljeća zabio šest pogodaka Splitu, no niti on nakon ulaska nije imao potrebnu inspiracij­u, kao u prethodnim utakmicama u kojima je blistao. Plavi su igrali u formaciji: Zagorac – Matel, Knežević, Pivarić, Sosa – Gojak, Moro – Olmo (od 56. Guilherme), Machado, Šitum (od 66. Stojanović) – Ćorić (od 62. Hodžić). Plavi su, dakle, utakmicu završili s dva desna i dva lijeva beka. No i trener nogometaša Splita izmiješao je svoj sastav, igrali su: Bender – M. Baturina, Radovac, Mikulić, Merajić – Jukić (od 71. Okechukwu), Grubišić - Mutombo, Kapetanovi­ć, Vercautere­n (54. R. Baturina) – Ugrina (od 74. Jovanović)