Kalinić u tri minute slomio Lazio, Krama zabio 15. gol!

Kramarić je asistirao i dvaput poentirao protiv Werdera (5:3)

- zeljko.jankovic@vecernji.net Željko Janković

Posebnu utakmicu odigrali su Leipzig i Bayern. Bavarci su u gostima slavili 5:4 iako su gubili s 1:3 (do 60. minute) i 2:4 (do 84. minute) Nikola Kalinić u tri je minute režirao preokret, odnosno pobjedu Fiorentine protiv Lazija (3:2). Naš reprezenta­tivni napadač ušao je u 65. minuti kada je Fiorentina gubila s 0:1.

Sjajni Kalinić

Nakon što je dvije minute kasnije Khouma Babacar zabio za 1:1, Kalinić je povisio na 2:1 u 73., a samo tri minute kasnije prošao je po desnoj strani, opalio po golu, a odbijenu loptu od vratnice u vlastitu je mrežu pospremio Cristiano Lombardi. Kalinić je ove sezone u Seriji A zabio 15 pogodaka, odnosno 20 ukupno u svim natjecanji­ma u 41 utakmici. Tri kola prije kraja prvenstva Fiorentina ima 59 bodova, sedam manje od Atalante koja je u zoni kvalifikac­ija za Europsku ligu sljedeće godine. Atalanta je sinoć remizirala s Milanom (1:1), iako je do 88. minute imala vodstvo. Mario Pašalić je igrao do 78. minute. U sjajnoj formi i dalje je Andrej Kramarić. Hoffenheim je slavio u gostima kod Werdera (5:3), a naš je napadač dvaput zabio (11. i 49. minuta) i jednom asistirao Adamu Szalaiju u sedmoj minuti. Petnaest pogodaka i devet asistencij­a ima Kramarić ove sezone, a njegova momčad za treće se mjesto bori s dortmundsk­om Borussijom. Obje momčadi imaju po 61 bod. – Do 5:0 igrali smo savršeno. Kasnije smo se previše opustili i primili tri pogotka. To se u Bundesligi događa kada niste 100 posto koncentrir­ani. O tome moramo još razgovarat­i. Još se uvijek nadamo trećem mjestu. Možda nam sljedeći tjedan Werder može pomoći u utakmici s Borussijom – kazao je Kramarić.

Inter izgubio od Sassuola

U 33. kolu Bundeslige postignuto je rekordnih 37 pogodaka ove sezone. Posebnu utakmicu odigrali su Leipzig i Bayern. Bavarci su u gostima slavili 5:4, iako su gubili 1:3 (do 60.) i 2:4 (do 84.) Manchester City na neobičan je način došao do 2:1 pobjede nad Leicestero­m. Naime, u 77. minuti je priliku za 2:2 propustio Riyad Mahrez. Odnosno, sudac je poništio njegov pogodak s bijele točke budući da je Mahrez dvaput dodirnuo loptu prilikom udarca! Arsenal je slavio kod Stoke Cityja (4:1). Prvi put nakon sezone 1936./1937. u pet su gostujućih utakmica zabili četiri i više pogodaka. Olivier Giroud zabio je dvaput (42: i 80.), a strijelac je bio i Alexis Sanchez (76.). To je Sanchezu 20. pogodak ove sezone, a još ima i 10 asistencij­a. Prvi je nogometaš u Engleskoj koji je ove sezone došao do double-double učinka. Peteru Crouchu, napadaču Stokea, ide najbolje baš protiv Arsenala. Do sada im je zabio devet pogodaka, više nego bilo kojoj momčadi u ligi. A jučerašnji će posebno pamtiti jer ga je zabio – rukom. Zanimljivo je kada spominjemo Arsenal i Marheza, postoji mogućnost da taj odlični Alžirac sljedeće godine odjene dres topnika. Naime, Arsene Wenger (67), na užas dijela navijača Arsenala, odlučio je ostati na klupi još jednu sezonu. Već 21 jednu godinu taj Francuz sjedi na klupi londonskog kluba, tri puta je bio prvak Engleske, no problem je što je to posljednji put ostvario prije 13 godina. Inter u čijem su dresu utakmicu počeli Ivan Perišić i Marcelo Brozović izgubio je pred svojim navijačima protiv Sassuola 2:1.

Wenger će na užas dijela navijača ostati još jednu sezonu na klupi londonskog Arsenala Do 5:0 igrali smo savršeno. Kasnije smo se previše opustili – istaknuo je Kramarić

??  ?? Andrej Kramarić I jučer je bio jedan od ključnih ljudi u novoj pobjedi Hoffenheim­a