Osim što su pobijedili Istru, Vinkovčani su dobili i četiri zaostale plaće

- Lucija Eichler

U Puli od početka sezone dosta toga ne štima. U klubu i u momčadi. Nakon pet kola Istra ima samo dva mršava remija sport@vecernji.net U petak navečer Cibalia je pokazala svoju nadmoć nad Istrom 1961. Pobijedila ju je u gostima s 1:0 igrajući čvrsto i borbeno, a domaćin Istra neuspješno je pokušavala probiti njezinu obranu. Jedini pogodak na utakmici Cibaliji je donio vrijednu pobjedu, a strijelac je bio igrač domaćina Gojković kojem je to već drugi autogol ove sezone. Utakmica je počela u tišini jer su se Istrini navijači Demoni pojavili na stadionu tek nakon dvadesetak minuta igre, a Cibalijini Ultrasi tek od 38. minute. Nespremne i neuigrane domaće igrače Demosi su ispratili negodovanj­em i zvižducima. – Skidam kapu našim igračima, nije bilo lako, ali izborili smo važnu pobjedu – rekao je trener Cibalije Mladen Bartolović, kojemu će sada sigurno biti lakše raditi jer su igrači napokon dobili plaću. – Osvojili smo važne bodove i sada se lakše diše, a primili smo i plaću. Došao nam je novac za tri-četiri plaće i odmah je svima lakše – rekao je prvi strijelac HNL-a Marko Pervan. Trener Istre Darko Raić Sudar bio je razočaran igrom i rezultatom svoje momčadi. – Nažalost, izgubili smo utakmicu jer su gosti stali u čvrsti blok i stvarali nam probleme. Morali smo ih napadati, ali bilo nam je teško probiti čvrstu Cibalijinu obranu. Igrali smo presporo, nije nam išlo i što se utakmica više bližila kraju postajali smo sve nervozniji. Razočaran sam zbog naših navijača, pogotovo rezultatom.