Jana Fett propustila mečloptu za finale Tokija

- (af)

Jana Fett bila je koračić od svog prvog WTA finala, ali ga nije uspjela napraviti. U polufinalu Tokija poražena je od Japanke Miyu Kato, 171. na WTA listi, sa 6:4, 6:7 (1), 4:6. A vodila je u drugom setu sa 4:1, propustila meč-loptu pri vodstvu od 6:5 (40:30), u trećem povela 3:0... Prokockala je veliku priliku da već sada osigura renking koji će joj jamčiti nastup na glavnom turniru Australian Opena, ali za utjehu ući će u Top 100. Lijepo je to da sam stigao Ljubičića po broju pobjeda za reprezenta­ciju (23), no najbitnije je da momčad pobjeđuje, kaže Marin Hrvatska ima očekivanih 1:1 nakon prvog dana dvoboja za ostanak u Davisovu kupu na gostovanju u Kolumbiji (Bogota). Nama je bod donio Marin Čilić, a domaćinu Santiago Giraldo koji je nakon velike borbe sa 6:4, 4:6, 5:7, 6:4, 6:2 pobijedio Franka Škugora koji je uskočio umjesto nominirano­g Viktora Galovića (bolovi u leđima). Čilić je u tri laka seta, sa 6:1, 6:4, 6:1, pobijedio drugog kolumbijsk­og igrača Alejandra Gonzaleza, 484. tenisača svijeta, nakon sat i 51 minute igre. - Kontrolira­o sam meč od početka do kraja, držao servis i stigao do pobjede bez izgubljeno­g servisa. No, ipak ne bih rekao da je to bila rutinska pobjeda, Gonzalez je imao svoje navijače tako da sam morao biti maksimalno usredotoče­n tijekom cijelog meča - kazao je Marin kojemu je ovo bila 23. pojedinačn­a pobjeda za reprezenta­ciju po čemu je dostigao Ivana Ljubičića. No, Međugorcu rekordi nisu u prvom planu. - Najbitnije je da momčad pobjeđuje. Godinama smo već u Svjetskoj skupini, lani smo došli i do finala. Nadam se da ćemo u sljedećih nekoliko godina i podignuti trofej.

Publika provociral­a Franka

Franko Škugor je ovaj put – za razliku od meča protiv Španjolca Pabla Carreñe Buste u Osijeku početkom godine – izgubio meč u pet setova. Dobio je priliku zaigrati nakon što je Viktor Galović osjetio bolove u leđima, a na kraju je platio cijenu što je u četiri od pet setova izgubio servis na samom početku (kod 1:1 u prvom, te u prvom gemu trećeg, četvrtog i petog seta). Međutim, dobrim dijelom na ishod je utjecalo loše suđenje Brazilca Souze, koji od početka nije držao meč pod kontrolom i neprovođen­jem pravila samo je davao poticaj dijelu domaćih navijača, koji su često fućkali i koristili zviždaljke tijekom servisa Franka Škugora, nakon što bi naš igrač bacio loptu u zrak. Posljednju priliku za povratak u meč hrvatski tenisač imao je kod 1:4 u petom setu, ali je propustio pet prilika za obrat i time je Santiago Giraldo napravio odlučujući korak prema pobjedi. - Možda je presudilo to što sam tjelesno pao sredinom četvrtog

ŠTO JE S RAKETOM? Ivan Rakitić za Barcelonu igra sve bolje, a u reprezenta­ciji sve češće izostaje i igrom nije na svojoj razini Nakon skoro četiri sata igre, Giraldo je u petom setu pobijedio Škugora sa 6:4, 4:6, 5:7, 6:4, 6:2 Naš najuspješn­iji par i dalje su Goran Ivanišević i Ivan Ljubičić, imaju 6-0