Jeglič pozitivan na doping, Slovenci izgubili od Norveške

- Karlo Ledinski karlo.ledinski@vecernji.net ZAGREB

Fenoterol se skriva u lijeku koji koristim zbog toga što bolujem od astme. No, zaboravio sam prijaviti da ga pijem, neuvjerlji­v je Jeglič Hokejaši Slovenije bili su jako blizu, ali ipak nisu uspjeli ući u četvrtfina­le Olimpijski­h igara. U dramatično­j utakmici Norveška je u produžetku nadigrala Sloveniju s 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 1:0). Poveli su Slovenci s 1:0 golom Urbasa u 6. minuti, no u 44. Kristianse­n je izjednačio, a u 4. minuti produžetka Bonsaksen je donio veliko slavlje Norvežanim­a. Možda su Slovenci izgubili i zbog šoka koji su doživjeli neposredno prije utakmice saznavši da im ponajbolji igrač reprezenta­cije Žiga Jeglič nije prošao na dopinškom testu te je suspendira­n. Jeglič je bio pozitivan na dopinškoj kontroli tijekom Igara, pa je već jučer morao napustiti olimpijsko selo. – Rezultat testiranja pokazao je prisutnost zabranjene supstance fenoterola u urinu. Fenoterol se skriva u lijeku koji koristim zbog toga što bolujem od astme. Žalim što sam zaboravio prijaviti taj lijek kao medicinsko izuzeće. Preuzimam svu odgovornos­t zbog svoga nemara i pripremam se za daljnje postupke – izjavio je Jeglič, koji je treći igrač na ovim Igrama koji nije prošao na dopinškom testu. U preostalim jučerašnji­m utakmicama četvrtfina­le su izborili SAD (svladao Slovačku 5:1), Finska (pobijedila J. Koreju 5:2) i Njemačka (nadvisila Švicarsku 2:1 u produžetku). Četvrtfina­lni parovi: Češka – SAD, Rusija – Norveška, Kanada – Finska, Švedska – Njemačka.

??  ?? Drama u produžetku Slovenci su imali više šansi, a onda su Norvežani u 4. minuti produžetka zabili gol za 2:1