Cibalia ispala, Istra 1961 u doigravanj­e!

Vinkovčani­ma u 73. minuti, kod rezultata 0:0, nije priznat čisti pogodak Vinka Solde

- Željko Janković ZAGREB

Prva utakmica doigravanj­a između Istre 1961 i Varaždina na rasporedu je 30. svibnja, uzvrat 2. lipnja. Ždrijeb će biti održan 21. svibnja

Jasno je to bilo već neko vrijeme. Nogometaši Cibalije ispali su iz Prve HNL, a u doigravanj­e će Istra 1961 protiv Varaždina. Prva utakmica doigravanj­a je 30. svibnja, a uzvrat je 2. lipnja. Ždrijeb će biti održan 21. svibnja.

Rubić svijetla točka

Vinkovčani su jučer poraženi u Kranjčević­evoj (1:2), dok je Istra kod kuće remizirala s Rudešom (1:1). Na kraju, sve je jasno. Istra je sezonu završila s 27 bodova, jednim više od Cibalije. Iako, činilo se da će obje momčadi sezonu završiti s istim brojem bodova. I u tom slučaju momčad iz Pule bi, zbog boljeg učinka u međusobnim susretima, izborila doigravanj­e. Simpatična Cibalia tako završava traumatičn­u sezonu i vraća se u drugoligaš­ko društvo. - Čitav život će me proganjati ta sudačka pogreška. to zaleđe. Po meni nam je poništen čisti gol. Žalim zbog navijača, Vinkovci zaslužuju prvoligaša - rekao je trener Cibalije Davor Rupnik. Vinkovčani ni u najvažnije­m trenutku nisu imali sreće. Najprije im u 73. minuti nije priznat čisti pogodak kojeg je postigao branič Vinko Soldo. Pomoćni sudac je, čini se pogrešno, signalizir­ao zaleđe. U sljedećem napadu Lovro Majer (75. minuta) postigao je pogodak za vodstvo Lokomotive. Tri minute kasnije, Josip Barišić je poravnao, nakon promašenog jedanaeste­rca. Konačan omjer u 82. minuti postavio je Tomislav Valentić. No, ima u Vinkovačko­j ovosezonsk­oj priči i svijetlih točaka. Jedna od njih svakako je mladi lijevi branič Petar Rubić. Ovaj osamnaesto­godišnjak nametnuo se u svojoj prvoj prvoligašk­oj sezoni u kojoj je promoviran u kapetana momčadi. Odigrao je većinu utakmica ove sezone i sigurno je igrač na kojeg u budućnosti treba obratiti pozornost. - Žao mi je Cibalije, to je moj bivši klub, ali jedna je momčad morala ispasti. Nadam se da će se Vinkovčani vratiti u elitni razred već sljedeće sezone. Naravno, nadam se da ćemo im mi tamo i dočekati - rekao je trener Istre Darko Raić-Sudar.

Picak obranio jedanaeste­rac

U Puli je domaći sastav poveo golom Vojnovića koji je u 35. minuti lijepim udarcem glavom pogodio mrežu gostiju. Rudeš je u 56. minuti odličnim pogotkom Ivančića s vrha kaznenog prostora poravnao na 1:1. Rezultat se nije mijenjao do kraja dvoboja, iako je Istra 1961 u 82. minuti imala kazneni udarac, no pokušaj Vojnovića obranio je Picak. Sigurno je da Puljanima u nadolazeće­m razigravan­ju neće nedostajat­i

ostanak.• motiva. Uvjereni su u

Vinkovci zaslužuju prvoligaša. Patit ću do kraja života zbog ovog rekao je Davor Rupnik

??  ?? Aljoša Vojnović postigao je vodeći pogodak u 35. minuti za Istru, no u 82. je minuti promašio jedanaeste­rac i propustio donijeti pobjedu