Video tehnologja donijela prvi penal

- DAMIR MRVEC

Na utakmici Francuska - Australija postavljen je rekord u najkraćem vremenu između dosuđivanj­a dva jedanaeste­raca - četiri minute

Francuska se provukla u prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu pobijedivš­i prilično teško Australiju sa 2:1. Utakmica se neće pamtiti toliko po pobjedi Francuza koliko po prvoj primijenil­i video tehnologij­e. U 55. minuti urugvajski sudac Andres Cunha postao je prvi koji je iskoristio pomoć video tehnologij­e u donošenju odluke i presudio da je australski branič Risdon srušio Antoinea Griezmanna u kaznenom prostoru, iako je inicijalno pustio da se igra nastavi, a onda pregledao snimku pri prvom prekidu. Griezmann je sam uzeo loptu i preciznim udarcem u 58. minuti doveo Francusku u vodstvo. U 62. minuti australski kapetan hrvatskog porijekla Mile Jedinak izjednačio je iz kaznenog udarca dosuđenog zbog igranja rukom Samuela Umtitija da bi Pogba sjajnim pogotkom donio sva tri boda trikolorim­a. Utakmica je bila povijesna i za Kyliana Mbappéa. Naime, francuski izbornik Didier Deschamps je uvrstio Mbappéa u početnih 11, pa je tako ovaj 19-godišnjak protiv Australije i službeno postao najmlađi nogometaš koji je zaigrao za Francusku na SP-u. S 19 godina i 178 dana starosti čak je 10 mjeseci mlađi nego što je to bio dosadašnji vlasnik ovog rekorda, Bruno Bellone koji je za Francusku igrao na SP-u u Španjolsko­j 1982. godine. - Nije bilo lako, a pobjeda u prvoj utakmici vrlo je važna što smo ostvarili protiv jake momčadi. Sve se momčadi odlično pripremaju za nas i tada je jako teško igrati. U završnici smo imali još nekoliko dobrih situacija, ali nismo bili dovoljno precizni. Nismo ovdje da budemo euforični, odradili smo posao, ali znam da možemo bolje - rekao je Didier Deschamps, izbornik Francuske. Strijelac pobjedonos­nog pogotka, Paul Pogba, istaknuo je: - Ovo je Svjetsko prvenstvo, nema slabe momčadi. Australija je igrala jako dobro u obrani, igrala je svoju igru i sigurno će biti odlični u nastavku natjecanja. Bilo je teško, ali važno je da smo Prvenstvo otvorili pobjedom. Imao sam malo sreće kod pogotka, ali bitno je da je lopta prešla crtu - rekao je Pogba. Danas će najviše pažnje privući utakmica Njemačka - Meksiko Svi igrači su spremni. Özil je ovaj tjedan odradio dva dodatna treninga i sigurno može igrati, ali još ću razmisliti o konačnoj postavi tijekom dana - istaknuo je Joachim Löw, izbornik Njemačke.

??  ?? Trenutak kada Pogbina lopta prelazi crtu i to je pogodak za 2:1
Trenutak kada Pogbina lopta prelazi crtu i to je pogodak za 2:1