Švedske špijune nisu zavarali izmiješani markeri južnokorea­nskih nogometaša

Još jednom na SP-u videotehno­logija pomogla glavnom sucu da donese ispravnu odluku

- Damir Mrvec damir.mrvec@vecernji.net ZAGREB

Šveđani do jučer nisu postigli pogodak punih 382 minute. Posljednji put zatresli su mrežu još tamo u ožujku ove godine, u susretu protiv Čilea Švedska je sretno i spretno došla do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu. Pogotkom iz jedanaeste­rca (Andreas Granqvist) svladali su Južnu Koreju sa 1:0. Imali su sreću Šveđani jer je sudac Joel Aguilar iz Salvadora pokazao na bijelu točku tek nakon upotrebe videotehno­logije. Zanimljivo je da su Šveđani slavili u svojoj prvoj utakmici na svjetskim prvenstvim­a nakon punih 60 godina. Kao domaćini SP-a, 1958. godine pobijedili su Meksiko (3:0). U međuvremen­u su do jučer pet puta odigrali neodlučeno i dvaput izgubili u prvim utakmicama. Utakmica nije bila pretjerano zanimljivi­ja. Na prvi udarac na bilo čija vrata čekalo se 20 minuta. Rekord u dužini nešutiranj­a na vrata i dalje drži utakmica Nizozemska – Kostarika iz 2014. – 20:59 minuta. – Postoji jako puno načina kako postići pogodak i mnogo načina kako igrati. Radili smo malo više na našem napadu posljednji­h dana i eto barem smo postigli jedan, ali vrijedan. Pa iako i iz jedanaeste­rca – rekao je Janne Andersson, izbornik Švedske. Andreas Granqvist je nevjerojat­nom mirnoćom poslao loptu u mrežu iz bijele točke. – Radili smo jako puno na psihologij­i sa savjetniko­m Danielom Ekwallom i naučili ono što je važno za nas. Pomoglo nam je da se dobro pripremimo, sada smo počeli vjerovati jedni u druge što nas čini još bolje pripremlje­nim nego je to bio slučaj na ranijim turnirima – istaknuo je Granqvist. Na treningu uoči utakmice u kampu Južne Koreje uočeni su švedski špijuni. – Jako je bitno da pokažemo poštovanje svojem suparniku, u svakoj situaciji. Ako je drukčije shvaćeno sve ovo, želio bih se ispričati suparniku – rekao je Janne Andersson, izbornik Švedske. Shin Tae-Yong, izbornik Južne Koreje, dodao je: – Zamijenio sam igračima markere kako bih zbunio Šveđane. Znam da je Europljani­ma teško nas razlikovat­i, ali trik očito nije uspio – istaknuo je izbornik Južne Koreje .

??  ?? Andreas Granqvist kapetan švedske reprezenta­cije proslavio je pogodak sa suigračem Svenssonom