Garibović srebrni, naši rukometaši bolji od Alžira

- Damir Mrvec damir.mrvec.@vecernji.net ZAGREB

Tri naša hrvača, Starčević, Lizatović i Huklek izborili su jučer polufinale u svojim kategorija­ma, rukometaši­ma nova pobjeda na Igrama. Hrvatska je osvojila prvu medalju na Mediterans­kim igrama u Tarragoni. Osvojio ju je karataš Enes Garibović u kategoriji do 75 kilograma. Garibović je u dva odlična nastupa svladao Talijana Jendoubija (3:2), potom i Francuza Relifoxa (3:1), a zlato mu je izmaknulo iz ruku nakon sudačkog preglasava­nja u finalnoj borbi s Turčinom Eltemurom (0:0). – U prilično jakoj konkurenci­ji Enes je bio i blizu zlata, ali i srebrom smo vrlo zadovoljni, kao i činjenicom da je to prva medalja za Hrvatsku na ovim Mediterans­kim igrama – poruka je trenera Esada Garibovića. Ana Marija Bujas Čelan i Ana Lenard nisu uspjele doći do medalje. Obje su izgubile u borbi za broncu. U prvim borbama eliminiran­a su braća Kvesić, Ivan i Anđelko. U kajaku smo imali četiri finala, ali nismo osvojili nijednu medalju. Anamarija Govorčinov­ić bila je peta na 500 i deveta na 200 metara u disciplini K-1, dok je Antun Novalić bio peti na 500, a osmi na 200 metara. Rukometaši su upisali i drugu pobjedu svladavši Alžir (37:26). Odbojkaši su teže od očekivanog svladali Alžir sa 3:2. Igor Lovrinov, izbornik odbojkašic­a, vratio se u Hrvatskoj nakon što je podnio ostavku. – Ekipa ne reagira na mene, nismo na istoj valnoj duljini, to nije od jučer već traje dulje vrijeme i mora se presjeći. Bolje je to odmah prekinuti nego nastavljat­i nešto što ne ide – istaknuo je Lovrinov. Na klupi će do kraja Igara sjediti “teamleader” Frane Žanić koji ima iskustva vođenja. Naime, bio je u prošloj sezoni trener Olimpika. Naše odbojkašic­e danas igraju protiv Francuske. Gimnastiča­ri su uspješno odradili prvi kvalifikac­ijski dan. Finale natjecanja po spravama, točnije – konja s hvataljkam­a, izborili su Robert Seligman i Matija Baron. Naši streličari Alen Remar i Matija Mihalić završili su nastupe u disciplini 70 m pojedinačn­o na sedmom i devetom mjestu. Hrvači Božo Starčević (do 77 kg), Ivan Lizatović (do 60 kg) i Ivan Huklek (do 87 kg) izborili su polufinale.

Robert Seligman i Matija Baron izborili su finale vježbe na konju s hvataljkam­a. Seligman je u finale ušao s drugom ocjenom

??  ?? David Mandić Novo pojačanje PPD-a Zagreb postigao sedam pogodaka u okršaju s Alžircima. Hrvatska je u četvrtfina­lu