Dodig osvojio već 12. naslov u parovima

- (af)

Odavno se zna da su hrvatski tenisači tate-mate u svijetu muških parova, a jučerašnji dan to je i potvrdio. U dva finala na dva različita ATP turnira nastupila su dvojica naših tenisača i obojica se okitila trofejima. Ivan Dodig je u paru s Francuzom Edouardom Roger-Vasselinom osvojio turnir u Montpellie­ru, a Nikola Mektić s Austrijanc­em Jürgenom Melzerom onaj u Sofiji koji je u kalendar ušao umjesto našeg Zagreb Indoorsa. Dodig i Roger-Vasselin u finalu su sa 6:4, 6:3, za samo 70 minuta igre pobijedili Francuze Benjamina Bonzija i Antoinea Hoanga. Ivanu je to 12. naslov u dublu u karijeri, a do njih je došao s pet različitih partnera: M. Pavićem (2), Mellom (6), Granollers­om (2), Ramom (1) i Roger-Vasselinom (1). Ima i 14 finala. Dodig se tako može pohvaliti da već pet godina osvaja barem jedan turnir godišnje, što samo govori da je i dalje jedan od najboljih igrača parova. Njemu i Roger-Vasselinu ovaj će naslov donijeti razdiobu novčane nagrade u iznosu od 29.650 eura (pa se Ivan tako približava sedmom milijunu dolara od turnirskih zarada u karijeri), a pripast će im i po 250 bodova koji će im na listi od ponedjeljk­a donijeti značajan napredak: Hrvat dolazi na 31. mjesto (+4), dok će Francuz zauzeti 24. poziciju (+2). A kad se uzmu u obzir samo ovogodišnj­i rezultati, njih dvojica će kao kombinacij­a zauzeti deveto mjesto. Mektić i Melzer prvi put su zaigrali zajedno i odmah otišli do kraja pobijedivš­i u finalu Sofije Tajvanca Hsieha i Indonežani­na Rungkata sa 6:2, 4:6, 10:2. Mektiću je to peti naslov (ima još i pet finala), prvi ove godine, a ovim će se uspjehom učvrstiti na 15. mjestu ATP liste, što je samo malo slabije od njegova najboljeg plasmana – 11. mjesta iz studenoga prošle godine. Ovaj tjedan Dodig i Roger-Vasselin nastupit će na ATP 500 turniru u Rotterdamu, a prvi suparnici će im biti Mate Pavić i Oliver Marach. Tamo će biti i Mektić, ali s novim partnerom – Marcelom Granollers­om.

??  ?? Ivan Dodik Međugorac je na ATP touru osvajao turnire u paru s petoricom različitih partnera