Večernji list - Hrvatska

Nadal otkazao Cincinnati i gurnuo sretnog gubitnika u drugo kolo

-

Prvi put u karijeri Rafael Nadal obranio je naslov na nekom od betonskih Masters 1000 turnira. Dosad mu je uspijevalo samo na zemlji, a sada mu je to pošlo za rukom i na kanadskom Mastersu; u finalu turnira u Montrealu za samo 71 minutu svladao je Rusa Danila Medvjedeva sa 6:3, 6:0. Rafa je tako učvrstio svoju prevlast na “tisućicama” i po broju naslova – ovo mu je 35. trofej, Đoković ima 33 a Federer 28 – i po broju pojedinačn­ih pobjeda – u finalu je postigao 382., Federer ih ima 378, a Đoković 345. Nadalu je to ujedno peti kanadski Masters, ne zna za poraz u finalima, u tih pet je izgubio samo jedan set.

No, prava pomutnja u svjetskom tenisu tek je slijedila: Španjolac je, zbog umora, u posljednji čas otkazao turnir u Cincinnati­ju. Umjesto njega na poziciju drugog nositelja uvršten je sretni gubitnik Mihail Kukuškin. Kazahstanc­a je uistinu pomilovala sreća jer će zbog toga u prvom kolu biti slobodan.