Sestre Krakić izborile četvrtfina­le dvojaca bez

-

Hrvatske veslačice Žana i Izabela Krakić izborile su nastup u četvrtfina­lu dvojaca bez kormilara na SP-u u austrijsko­m Linz-Ottensheim­u osvojivši četvrto mjesto u repesažu. U konkurenci­ji pet posada do polovice utrke držale su treće mjesto, da bi u završnici završile kao četvrte. Hrvatske veslačice ostvarile su vrijeme od 7:34:770 minuta, zaostavši sedam sekundi za češkom posadom koja je pobijedila u repesažu, ispred danskog i norveškog dvojca. Četvrtfina­lne utrke ženskih dvojaca bez na rasporedu su u srijedu, a prva od četiri skupine startat će u 10.49 sati. U utorak će se za plasman u polufinale ženskih četveraca boriti hrvatska posada u sastavu Marcela Milošević, Bruna Milinović te Ivana i Josipa Jurković.