Bijelima poklonjen penal, Burićeva šesta pobjeda

Rekordna je pobjede

-

Hajduk je u prvom poluvremen­u potpuno nadigrao Inter stvorivši niz izglednih prilika, a onda je u 41. minuti poveo iz poklonjeno­ga kaznenog udarca. Ismajli se samo srušio u 16-ercu u kontaktu sa stoperom Intera Grgićem, osječki sudac Bel odlučno pokazao na bijelu točku, Interova klupa zanijemila od nevjerice, a potom prasnula u smijeh. Mijo Caktaš tako je iz nepostojeć­ega 11-erca doveo bijele u vodstvo, koje se moglo i trebalo dogoditi i puno ranije. Nejašmićev šut glavom izbtačen je s gol-crte, 21-godišnji vratar Frelih, obranio je šuteve Jradija i Caktaša, zatresla se i Interova vratnica...

Oporavljen­i Stanko Jurić zabio je Hajdukovo vodstvo 2:0 u svom prvom dodiru s loptom u 47. minuti, a dvije minute kasnije Interov brzonogi Rus iz dagestansk­e prijestoln­ice Mahačkale Serder Serderov (sugrađanin slavnoga borca Habiba Nurmagomed­ova) smanjio je iz kontre na 2:1. Tek u 86. minuti Brazilac Jairo, na asistencij­u Caktaša, uništio je ambicije gostiju. Trener Hajduka Damir Burić tako je ostvario i šestu ovosezonsk­u prvenstven­u pobjedu, dohvativši 19 bodova nakon devet odigranih kola, što je najbolji učinak bijelih na startu prvenstva još od 2010. godine, kada je Stanko Poklepović osvojio 21 bod. Za usporedbu, Hajduk je u prošloj sezoni u istom razdoblju imao samo 11 bodova, već se bio oprostio od naslova prvaka i već je bio smijenio jednoga trenera, Kopića, i ustoličio Vulića.Utakmicu Hajduka i Intera na Poljudu gledalo je 13.175 gledatelja, što je ispod Hajdukovog­a prosjeka gledanosti ove sezone u domaćim utakmicama (16.005). Hajduk: Posavec; Juranović, Ismajli, Simić, Čolina; Hamza (od 46. Jurić), Nejašmić, Bradarić; Jradi (od 74. Teklić), Caktaš (od 89. Eduok), Jairo. Trener: Damir Burić Inter: Frelih; Tatomirovi­ć, Soldo, Grgić; Bosec, Mazalović, Mlinar, Vego (od 61. Galić); Ljubić (od 80. Conev); Mamut, Serderov (od 90. Mitrović). Trener: Samir Toplak Crveni karton: Mazalović (90., drugi žuti).

??  ?? PRVI NA LJESTVICI Hajduk ima tri boda više od Dinama koji ima utakmicu manje