Suarez s dva gola spasio Barcelonu protiv Intera, Liverpool strepio do kraja

Liga prvaka Marcelo Brozović odigrao je svih 90 minuta na Nou Campu, dok je Ivan Rakitić još jednom ove sezone utakmicu odgledao s klupe

- Edi Džindo

Barcelona je u drugom kolu Lige prvaka došla do prve pobjede u skupini F protiv Intera preokretom u režiji Luisa Suareza. Inter je u prvom poluvremen­u pokazao miljama bolji nogomet nego Barcelona. Već smo ustanovili u posljednji­h nekoliko godina nakon takozvanog raspada tiki-take da dominacija u posjedu ne mora značiti apsolutno ništa. Dok je Barcelona dodavanjim­a na 40-ak metara od gola gostiju pokušavala kombinirat­i i stvoriti konkretnu šansu, nerazzurri su, predvođeni novom filozofijo­m Contea, gotovo iz svakog odigranog napada pravili probleme Marcu Andreu ter Stegenu na vratima Blaugrane. Formacija 3-5-2 je očito bila previše za Katalonce, a Inter je poveo u trećoj minuti pogotkom Lautara Martineza.

Vidal unio živost

Trebali su Conteovi igrači u prvom dijelu kapitalizi­rati na nekolicini velikih prilika ispred vrata domaćina jer je u drugom umjesto indisponir­anog Sergija Busquetsa ušao Arturo Vidal, unio živost u igru crveno-plavih te ubrzo odličnom loptom pronašao Suareza koji sjajnim akrobatski­m volejem sa 16 metara neobranjiv­o matira Samira Handanovič­a. Barcelona je u drugom dijelu ponovno bila ona prava, a bio je i Suarez koji je u samoj završnici nakon odličnog driblinga Messija odličnim primanjem izbacio Diega Godina i s lakoćom poentirao za 2:1.

Na kraju susreta trener gostujuće momčadi obrušio se na slovenskog suca Damira Skominu. Urugvajski napadač u drugom je dijelu utakmice bio nezaustavl­jiv za braniče Intera, postigao je dva pogotka te tako potpuno preokrenuo rezultat utakmice

OGORČEN SAM NA SKOMINU, NIJE NEKI MEDIOKRITE­TSKI SUDAC, A U BARCELONI JE DONIO MNOGE ODLUKE ZA KOJE JE CIJELI SVIJET VIDIO DA NISU BILE POŠTENE, REKAO JE ANTONIO CONTE

– Prvo i osnovno, nema alibija za moje igrače. Morali smo utakmicu riješiti ranije, imali smo tri zicera, a to se na Nou Campu mora zabiti ako ne želiš otići poražen. Dakle, nema zadovoljst­va zbog sat vremena odlične igre, nego se kući vraćamo ljutiti jer smo Inter, a izgubili smo utakmicu. No ja sam ljutit i zbog suđenja... – govorio je Conte pa objasnio:

– Skomina mi je, kad mi je pokazao žuti karton, rekao: “Nastavi tako i isključit ću te”. Na grbu mu piše respekt, a nije

ga pokazao prema Interu! Jesam, ogorčen sam jer to nije neki mediokrite­tski sudac, nego čovjek koji je sudio posljednje finale Lige prvaka, a u Barceloni je donio mnoge odluke za koje je cijeli svijet vidio da nisu bile poštene. Taj respekt o kojem se s pravom toliko govori... To mora biti dvosmjerno, a on ga prema Interu nije pokazao – zaključio je svoje izlaganje Antonio Conte.

Branitelj naslova Liverpool u jednoj od ljepotica kola (uz onu golijadu Bayerna i Tottenhama) iznenađuju­će se mučio protiv najvećeg osvježenja ovosezonsk­e Lige prvaka Red Bull Salzburga nakon hladnog tuša protiv Napolija i tako nastavio svoju slabašnu misiju obrane naslova. Anfield je dosta brzo proključao jer je Mane poentirao za vodstvo već u devetoj minuti. Do 36. minute redsi su pogocima Robertsona i Salaha već imali ugodnu zalihu od 3:0, a onda se dogodio iznenađuju­ći rasplet. Korejac Hwang našao se u kaznenom prostoru s loptom i vrhunskim driblingom poslao najboljeg Uefina igrača Virgila van Dijka “po ćevape” te zabio za 3:1. Ovo je prvi put da se tako nešto dogodilo Nizozemcu nakon pune dvije godine.

Klopp je ipak zadovoljan

Tu je došlo do predaha, ali Klopp vjerojatno nije mogao vjerovati što će mu se dogoditi u nastavku. Prvo je na 3:2 u 56. minuti fantastiča­n volej u kut Adrianova gola uputio Minamino, da bi samo četiri minute nakon tog zgoditka te tri minute nakon svojeg ulaska u igru povratnik Erling Braut Haland (19) izjednačio na 3:3. Haland je tako postigao 18. pogodak u svojem tek 11. nastupu. Nevjerojat­na statistika. Austrijanc­i su bili blizu jednom od šokova kola, no to nije dopustio Salah koji je skinuo Kloppu kamen sa srca zabivši za konačnih 4:3.

– Kad je utakmica završila, mislio sam da sam ljutit, ali zapravo nisam. Prvih pola sata igrali smo savršeno, ali onda je Salzburg promijenio stil igre i zbunio nas. Svaka im čast, odigrali su odlično, ali mi se nismo predavali i to je najvažnije. Dobili smo utakmicu i to je jedino bitno – rekao je nakon susreta trener