Večernji list - Hrvatska

Luki 90 minuta i asistencij­a za gol, Rakitiću klupa

-

Nogometaši Real Madrida uvjerljivo­m su 4:0 (3:0) pobjedom na gostovanju kod Eibara potvrdili dobru formu, a kapetan Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu i asistirao za četvrti pogodak. Real je u razmaku od 12 minuta postigao prva tri pogotka, dva iz kaznenih udaraca. Karim Benzema je pogodio za 1-0 u 17. minuti. U 20. minuti prvi kazneni udarac realizirao je Sergio Ramos, a drugi u 29. minuti Benzema. Konačnih 4-0 postavio je Valverde u 61. minuti udarcem s ruba kaznenog prostora nakon dodavanja Luke Modrića.

Real s 25 bodova dijeli vrh s Barcelonom, koja je s 4:1 kod kuće svladala Celtu Vigo. Kapetan Katalonaca Lionel Messi postigao je još jedan hat-trick zabivši dva gola iz slobodnih udaraca te jedan iz jedanaeste­rca. Svoj 52. hat-trick u karijeri, a 34. u utakmicama španjolsko­g prvenstva, Messi je započeo u 23. minuti, kad je realizirao kazneni udarac dosuđen nakon igranja rukom braniča Celte Aidooa. Gosti su se nakratko vratili u ravnotežu u 42. minuti, kad je Olaza iz slobodnog udarca svladao Marc-Andréa ter Stegena. No tako je samo izazvao Messija koji je u sudačkoj nadokknadi prvog dijela pogodio prvi od dva ‘slobodnjak­a’, ovaj s 25 metara udaljenost­i. U trećoj minuti nastavka, sa slične pozicije, samo koji metar bliže vratima, Argentinac je pogodio gotovo identično mjesto. Gostujući vratar Rubén Blanco još se jednom ispružio koliko je mogao, ali nije uspio zaustaviti loptu. Konačnih 4-1 u 85. minuti postavio je Sergio Busquets, svojim prvim pogotkom za Barcelonu nakon dvogodišnj­eg posta. Ivan Rakitić je ostao