Mladost do važnih bodova u Terrassi

-

Vaterpolis­ti Mladosti napravili su važan korak prema plasmanu na završni turnir Lige prvaka. U četvrtom kolu svoje skupine B na gostovanju u Kataloniji pobijedili su domaću Terrassu s 14:11 (3:3, 4:2, 6:4, 1:2). U skupini od osam klubova, gdje se igra čak po 14 utakmica, još je prerano plasman u Genovu proglašava­ti gotovim poslom, ali žapci su postigli iznimno važnu pobjedu na gostovanju i to protiv izravnog konkurenta za ciljano četvrto mjesto. Nakon izjednačen­e prve četvrtine, Zagrepčani su nametnuli svoj ritam i malo-pomalo podizali razliku, koja je u jednom trenutku, početkom posljednje četvrtine iznosila i pet pogodaka prednosti (14:9). Sasvim dovoljno da se utakmica mirno privede kraju. Domaći su igrači, po naputku svog trenera Didaca Cobacha, pritisnuli sidraše gostiju Vrlića i Radua (uoči utakmice trener katalonske momčadi apostrofir­ao ih je kao najveću opasnost za svoju momčad), koji su uistinu sjajan sidraški par u svjetskim okvirima, ali Mladost je dokazala da ima i jaku vanjsku liniju, pa je opasnost domaćim vratima prijetila sa svih strana. Najviše pogodaka za zagrebačku momčad postigao je spomenuti Josip Vrlić (3), a ostali strijelci bili su Cosmin Radu (2), Lovre Miloš (2), Franko Lazić (2), Alex Bowen (2), Miloš Ćuk, Luka Bukić i Konstantin Harkov. Spomenimo i sjajan doprinos standardno dobrog vratara Ivana Marcelića koji je obranio čak 14 udaraca domaćih igrača, a samo dan prije bio je na djedovom pogrebu u Zadru. Za razliku od nekih drugih utakmica, mladostaši su na gostovanju u Terrasi bili solidni i u napadu s igračem više (14-8, 57 posto). Ostali rezultati: OSC - Marseille 10:13, Hannover - Pro Recco 13:21, Dinamo (T) Ferencvaro­s 10:15. Poredak: Ferencvaro­s 12, Pro Recco 10, OSC 9, Mladost 7, Marseille 6,