Stižu mlade zvijezde i trojica bivših osvajača

- Nova TISAK plus prodavaoni­ca u Dubrovniku

Tako tepaju Španjolcu Carlosu Alcarazu, nadolazećo­j velikoj zvijezdi svjetskog tenisa, kojeg ćemo od 16. srpnja gledati u Umagu

RUKOMET

Njemačka liga: Göppingen (Kozina 2, BožićPavle­tić) – Coburg 37:29, Magdeburg (Musa

1) – Wetzlar (Sršen) 27:27, Kiel (Duvnjak 1) – Lemgo 33:23

TENIS

ATP 250 turnir u Eastbourne­u, parovi, polufinale: Mektić/M. Pavić (1, Hrv) – Glasspool/Heliovaara (VBr/Fin) 6:4, 6:7 (5), 18:16 (Mektić i Pavić spasili su pet meč-lopti da bi izborili deveti finale ove sezone).

ATP Challenger u Milanu, četvtfinal­e: Moroni (Ita) – Ajduković (Hrv) 6:3, 7:5

ITF turnir tenisačica u Monastiru, Tunis (15.000 USD),četvrtfina­le: Dražić (Hrv) – Ma. Mushika (Jpn) 6:4, 5:7, 6:4. (af)

STRELJAŠTV­O

Svjetski kup, Osijek – zračna puška, muški: Petar Gorša osvojio je treće mjesto, iza Amerikanca Shanera i Rusa Maslenikov­a. Miran Maričić osvojio je 19., a Borna Petanjek

23. mjesto. Ekipno, Hrvatska je osvojila šesto mjesto. U konkurenci­ji seniorki Marta Zeljković osvojila je 18., Valentina Gustin 35., a Snježana Pejčić 79. mjesto. Ekipno je Hrvatska osvojila

14. mjesto. U gađanju zračnim pištoljem za seniorke, Matea Omazić bila je 31., Vlatka Pervan 38., a Lana Skeledžija završila je na

56. mjestu. Ekipno je Hrvatska bila deveta. U konkurenci­ji seniora Uroš Kačevanda osovjio je 33., Željko Posavec 51., a Ivan Petričević 68. mjesto.

SOCCA MALI NOGOMET

Najboljih 16 amaterskih klubova iz čitave Hrvatske ovoga vikenda na terenima Nogometnog centra Zlatna lopta na zagrebačko­m Žitnjaku borit će se za osvajanje naslova Prvaka Hrvatske. Raspored skupina – A: MNK Bjelovar, Adrenalins­ki park VručinaGal­On i Slap, MNK Lovrečan, Križevci; skupina B: Sobe apartmani Zagreb, Elite Academy-Beauty point Pakrac, MC Plus Sveta Nedjelja, CB Sloboda Varaždin; skupina C: Štefan Kumrovec, AiB Elektroins­talacije, Grill bar Paulaner, MNK Lopšinj; skupina D: Restoran nada Vukovar, Beauty centar Minnie, CB Heaven&Auto Martić, Wonder Kids. Prva utakmica danas je na rasporedu u 9 sati, a igra se do 22 sata.