Večernji list - Hrvatska

Hrvatska preko Norveške do polufinala na SP-u

-

Rukometaši na pijesku Hrvatske plasirali su se u polufinale Svjetskog prvenstva koje se održava u grčkom Heraklionu, na otoku Kreti. U četvrtfina­lu su naši pjeskaši pobijedili Norvešku s 2:0 (24:22, 28:20). Najviše bodova za našu reprezenta­ciju osvojili su Lucian Bura (22) i Nikola Finek (19). U polufinalu ćemo igrati protiv domaćina Grčke kojeg smo već jednom pobijedili, u skupnoj fazi natjecanja. Hrvatskoj je ovo sedmi put da se plasirala u polufinale na svjetskim prvenstvim­a, a Grčkoj je ovo prvi put da će biti u konkurenci­ji za medalje. Hrvatska do sada ima pet medalja na svjetskim prvenstvim­a - po dva zlata i srebra te broncu. Uspješniji od nas su samo Brazilci koji su do sada osvojili sedam medalja, od čega pet zlatnih. Brazilci brane naslov osvojen prije tri godine u ruskom Kazanju, kada su u finalu pobijedili Hrvatsku.