Dinamo preokretom srušio Salzburg

-

Juniori Dinama u četvrtom kolu Lige prvaka mladih u Kranjčević­evoj su s 2:1 pobijedili Salzburg.

Prije tjedan dana u Salzburgu, domaćini su slavili i mladim nadama plavih trebala je pobjeda da bi ostali u igri za osvajanje jednog od prva dva mjesta koja vode u nastavak natjecanja, jer baš kao i prva momčad pobijedili su Chelsea te izgubili od Milana i Austrijana­ca. Momčad koju vodi Ivan Senzen prva je imala priliku, no Topićev udarac obranio je vratar gostiju, a još je ljepše u desetoj minuti vratar plavih Pršlja loptu izvadio ispod same prečke. Dinamo je nastavio napadati, no dva dobra pokušaja završila su u bloku. Ali su Austrijanc­i svoju novu priliku u 19. minuti iskoristil­i, precizno upućenu loptu sa 16 metara Pršlja je uspio dotaknuti, ali je ipak završila u kutu. Na odmor se otišlo s tom prednosti gostiju iako je Dinamo igrao vrlo dobro. Plavi su su se vratili u igru u

66. minuti, Katinić je sretno postigao pogodak, da bi samo minutu kasnije Topić (na fotografij­i) krasno pogodio za špotpuni preokret i vodstvo 2:1, nakon što je “povaljao” trojicu suparnički­h igrača i pogodio suprotni gornji kut. Na kraju su plavi veselo proslavili osvajanje tri važna boda koja im otvaraju mogućnost ulaska u sljedeći krug, pa i osvajanja prvog mjesta u skupini.

Dinamo je igrao u ovom sastavu: Pršlja - Gubijan, Katinić, Ruškovački, Majdandžić (od 84. Gurlica) - Lukanić, Krdžalić - Topić, Vrbančić (od 64. Brkljača), Rukavina - Šakota (od 81. Čuljak). Za Salzburg je od početka igrao Bijelić, a od 75. minute i Žiković.

U drugom susretu skupine E Lige prvaka mladih Milan je svladao Chelsea s 3:1 i s osam bodova vodeći je u skupini. Dinamo je drugi sa šest, Salzburg je ostao na pet, a Chelsea na dva boda. Mlada momčad Dinama za tjedan dana ugošćuje Milan. •