Cezai ehliyeti var

Havadis Gazetesi - - NEWS - Devrim DEMİR

Girne’de, ortada hiçbir neden yokken, 30 Ekim günü sabahın erken saatlerinde yoldan geçen 49 yaşındaki Elmerry Sanchez isimli kadını sırtından 7 kez bıçaklayarak öldürmeye teşebbüs eden 17 yaşındaki lise öğrencisi T.K. aleyhine yürütülen soruşturma tamamlandı.

Olay yerinde suçüstü yakalandıktan sonra birisini öldürmenin çocukluk hayali olduğunu söyleyen ve polise verdiği gönüllü ifadesinde de “Bu sabah karşıma ilk çıkan kişiyi öldürmeye karar verdim ve sonunda en büyük hayalimi gerçekleştirdim” diyerek herkesi büyük şaşkınlığa sürükleyen 17 yaşındaki T.K., tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün Girne Kaza Mahkemesi’nde teminat duruşmasına çıkarıldı.

Yargıç Meltem Dündar, çocuğun özel hayatının gizliliği gerekçesi ile karar üreterek, teminat duruşmasının kapalı oturum yapılmasına emir verdi. Uzman psikiyatri dinlendi

Kapalı yapılan teminat duruşmasında, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde görevli Uzman Psikiyatrisi Ayşe Zeki dinletildi.

Zanlı ile yapılan doktor görüşmeleri neticesinde elde edilen veriler doğrultusunda T.K.’nın cezai ehliyetinin bulunduğu tespit edilirken, ciddi bir psikolojik tedaviye ihtiyacı olduğu belirtildi. Kadın taburcu edildi

Polise verdiği ifadesinde birisini bıçakladığı için pişman olmadığını ve serbest bırakılması halinde yeniden birini bıçaklayacağını söyleyen T.K., yeniden suç işlememesi için hükümsüz tutuklu olarak 1 ayı geçmeyecek şekilde Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Öte yandan 7 bıçak darbesi alan ve ağır yaralanan 49 yaşındaki Elmerry Sanchez’in tedavisinin tamamlanmasının ardından önceki gün taburcu edildiği öğrenildi.

Geçmişte kavga olayına karıştı

Bu arada 17 yaşındaki zanlının 3 yıl önce ailesi ile Türkiye’den KKTC’ye geldiği ve geçmişte de bir kavga olayına karıştığı için Sosyal Hizmetler Dairesi’nin gözetimi altında olduğu öğrenildi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.