Seminerdekonukadındı

Havadis Gazetesi - - NEWS - Eniz ORAKCIOĞLU

Türkiye Hak-İş Konfederasyonu dün Kamu-Sen üyelerine yönelik “Yenilikçi Yöntemlerle Kadın Çalışanların Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi” konulu eğitim düzenledi. Yarın yine Kamu-Sen’de eğitime devam edilecek.

Eğitimlerde hedefin “Toplumsal Cinsiyet Algısı, Kapsamı ve Mobbing, Cinsiyet Eşitliği Alanında Uluslararası Referanslar, Sivil Toplum ve Sendikal Hayatta Sosyal Diyalog Mekanizmaları ve Kadın Temsili, Aktif Vatandaşlık, İş ve Aile Yaşamın Uyumlaştırılması, Çalışma Yaşamında Kadın Hakları ve Hukuksal Referanslar ve İletişim Beceriler” konularında eğitim verilerek kadın üyeleri güçlendirmek.

Uzmanlar konuştu

“Yenilikçi Yöntemlerle Kadın Çalışanların Eğitim Yoluyla Güçlendirilmesi” eğitimi dün saat 09,00’da Kamu-Sen Binası Eğitim Salonunda başlayan seminerler KKTC Kamu-Sen Toplumsal Cinsiyet eşitliği Sekreteri Kadın ve çocuk Hakları Komite Başkanı Ayşe Özdemirağ’ın konuşması ile başladı. Ardından sırası ile Hak-İş Konfederasyonu Kadın Komite Başkanı Fatma Zengin, KamuSen Genel Başkanı Metin Atan, Hak-İş Konfederasyonu Genel Sekreter Yardımı Erdoğan serdengeçti söz aldı.

Eğitimler, Prof. Dr. Nuran Halise Belet, Yrd. Doç.Dr. Neşe Yıldız, Uzman Elif Yıldırım, Doç. Dr. Mehmet Merve Özaydın, Kişisel Gelişim Uzmanı Rahim Aladağ, Av. Rukiye Demiryürek ve Av. Suna Amca tarafından verildi

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.