Polis tedarikçinin peşinde

Lefkoşa’da Amir Mahram isimli kişi, yaklaşık 8 gram hintkeneviri ile yakalandı. Mahram , polise verdiği ifadede torbacı olduğunu itiraf etti

Havadis Gazetesi - - NEWS - Evrim KAMALI

Lefkoşa’da ikamet eden zanlı Amir Mahram, tasarrufunda yaklaşık 8 gram hintkeneviri ile yakalandı. “Kanunsuz uyuşturucu madde hintkeneviri alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Amir Mahram, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç, olayla ilgili bulguları mahkemeye aktardı.

Sevinç: Evinde uyuşturucu bulundu

Polis memuru Mehmet Sevinç, 4 Aralık’ta saat 09.00’da Narkotik ekibinin aldığı bilgide zanlı Amir Mahram’ın Dereboyu’nda ikamet ettiği, tasarrufunda hintkeneviri olduğu ve uyuşturucu satışı yaptığının öğrenildiğini anlattı.

Sevinç, zanlının aynı gün saat 12.00’de evinin önünde belirlenerek, tutuklandığını belirtti. Zanlının kaldığına inanılan Latif Apartmanı daire 5’te aranan iki kişiyle birlikte ev arkadaşlığı yaptığı düşünülerek, arama yapıldığını anlatan Sevinç, ikametgahta kanunsuz herhangi bir şey belirlenemediğini kaydetti.

Sevinç, zanlı Amir Mahram’ın ikinci ikametgahı olan Ortaköy’deki evinde yapılan aramada da, herhangi bir şey bulunamadığını belirtti. Aynı gün yürütülen soruşturmada zanlı Mahram’ın Latif Apartmanı’nda daire 3’te kaldığının tespit edildiğini söyleyen Sevinç, evde yapılan aramada oturma odasında metal tepsi içinde tütünle karışık iki gram hintkeneviri, kültablasında tütünle karışık içinde hintkeneviri olduğuına inanılan sarma sigara, içinde bir gram uyuşturucu madde olan metal kraşer, hassas terazi üzerinde 100 miligram hintkeneviri, cam kavanozda 4 gram hintkeneviri olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını söyledi.

“35 gram hintkeneviri alıp, 3 bin 500 TL’ye sattı”

Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının gönüllü ifade verdiğini belirterek, Kasım ayında aranan bir şahıstan 35 gram hintkeneviri alıp, 3 bin 500 TL karşılığında sattığını itiraf ettiğini kaydetti.

“Aranan 2 kişi var”

Soruşturma ile ilgili aranan iki şahıs olduğuna vurgu yapan zanlı Sevinç, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

2 gün poliste tutuklu kalacak

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.