Akkaya podyumda engel tanımadı

Havadis Gazetesi - - NEWS -

Ünlü oyuncu Dilan Çiçek Deniz’in ilk şiir kitabı 15 yaşında basılan bir edebiyat tutkunu olduğu ortaya çıktı. Bir derginin kapak konusu olan Dilan Çiçek Deniz, edebiyat tutkusunu anlattı. Deniz'in ilk şiir kitabı 15 yaşındayken basılmış. Şimdi denemeler yazıyor. "Kendime yazar diyemem ama yazmak ruhuma iyi geliyor, kelimeler parmak ucumdan akıyor. Annemle birbirimize şiir yazıyoruz." diyen Dilan Çiçek Deniz’in en sevdiği şairler arasında Sylvia Plaath, Cemal Süreya ve Arif Nihat Asya yer alıyor. Üniversitede karşılaştırmalı edebiyat okuyan güzel oyuncu, yeni başladığı ikinci üniversite eğitimini ise felsefe üzerine yapıyor.

Ünlü modacı Hakan Akkaya İzmir'in Urla ilçesinde, "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" etkinlikleri kapsamında engelli çocukların modellik yaptığı "Çevre İçin Engelsiz Adımlar" defilesinin koreografisini yaparak Moda Engel Tanımaz mesajını vererek Türk Kızılayı ile birlikte anlamlı bir defileye imza attı.

Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi'ndeki defilede engelli mankenler, eski elbise parçalarından, pet şişelere, atık kâğıtlardan, eski şemsiyelere kadar çeşitli evsel atıklardan oluşan kıyafetleri sergiledi. Defilede engelli mankenlere Ege Üniversitesi Denizcilik Meslek Yüksekokulu öğrencileri eşlik etti.

Ünlü modacı; “Türk Kızılayı’nın bu anlamlı organizasyonunda görev almak benim için büyük onur” dedi. Kaymakam Önder Can ve Türk Kızılayı Urla Şube Başkanı Nurgül Saltık’a teşekkür etti. Kaymakam Önder Can, yaptığı konuşmada defilenin önemine dikkati çekerek, hem engelliler için hem de çevre koruması için farkındalık yaratan bir etkinlik olduğunu söyledi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.