Yumruklar konuştu

Havadis Gazetesi - - SPOR -

GÖZLER FEDERASYON’DA

Maçla ilgili radikal kararlar alacağı öğrenilen Hentbol Federasyonu bugün gün içerisinde açıklama yapacak

Hentbol U19 Gençler Ligi’nde geçtiğimiz gün oynanan Esentepe-Yükseliş erkekler karşılaşması çıkan olaylar nedeniyle tamamlanamadı.

Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’ndaki karşılaşmada rakibe yumruk attığı tespit edilen Esentepe oyuncusu Kürşat Çil’in Ceza Kurulu’na sevk edilmesi bekleniyor.

Maçla ilgili radikal kararlar alacağı öğrenilen Hentbol Federasyonu’nun bugün gün içerisinde açıklama yapacağı da öğrenildi.

Federasyon’dan sert açıklama

Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu açıklaması şöyle:

4.12.2018 tarihinde Girne’de oynanan Esentepe Belediyesi Salon SporlarıYükseliş U19 Hentbol Erkekler Ligi maçı, karşılaşmanın 26.20’nci dakikasında çıkan olaylar nedeniyle hakem tarafından tatil edilmiştir.

Hentbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu önceki gün maçla ilgili raporlarını federasyona ilettiler ve Federasyon Yönetim Kurulu maçla ilgili raporlar ve video görüntülerini inceleyerek karar vermek üzere bugün olağanüstü toplanma

kararı almıştır.

Yine bir olayın içerisinde bulunan Esentepe Belediyesi Spor Kulübü’nün geçmişte de çoğu kez benzer şekilde olaylara dahil olduğu göz önünde bulundurularak, hentbolun geleceği adına radikal kararlar alınmasını elzem olarak değerlendiriyoruz.

Hentbola zarar veren tüm kişi ve kulüplerin, hentbol geçmişleri de değerlendirilerek ayrıca yaptıkları zarar verici hareketler göz önünde bulundurularak, Hentbol Federasyonu Yönetim Kurlu ve Ceza Kurulu ağırlaştırılmış cezalar vermeyi gündemine alacaktır.

Hentbol oynamak isteyen, yenmenin de yenilmenin de bir onur olduğunu kabul eden, hentbolun güzelliklerini yansıtmak isteyen ve fair play ruhu ile mücadele etmek isteyen tüm kişi ve kuruluşlara hentbol camiasının kapısı her zaman açık kalacaktır.

Bu duruma aykırı olduğu kanaatine varılan tüm kişi ve kurumlar hentboldan uzaklaştırılacaktır. Olaylı maçla ilgili ve diğer alınması muhtemel kararlarla ilgili açıklama bugün kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.