Hentbolda Esentepe’ye ağır fatura

Havadis Gazetesi - - SPOR -

HÜKMEN YENİLGİ, 6 MAÇ SAHA KAPAMA, 2 OYUNCU DA CEZA KURULUNA:

Yönetim Kurulu, karşılaşmada yaşanan olaylarla ilgili maç görüntüleri, hakem ve gözlemci rapoları ışığında Esentepe takımına hükmen mağlubiyet, 6 maç saha kapatma cezası ve Esentepe oyuncuları Kürşat Çil ile Doğukan Karal’ı idari tedbirli olarak ceza kuruluna sevk etti. Esentepe takımı geçtiğimiz sezon da aynı olaylarla gündeme gelmiş ve bazı oyuncuları tarihi cezalar almıştı

KKTC Hentbol Federasyonu, Doğu Üniversitesi ile U19 Genç Erkekler oynanan maçta yine kavga Ligi'nde olaylar olayları ile gündeme nedeniyle yarıda kalan gelmiş ve birçok oyuncusu ve tatil edilen EsentepeYükseliş tarihi cezalar almıştı. karşılaşması ile ilgili aldığı kararları açıklarken Esentepe'ye ağır cezalar kesti.

4 Aralık Salı akşamı Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu'nda oynanan Esentepe-Yükseliş maçının bitimine 5 dakika kala karşılaşma Yükseliş'in 2825 üstünlüğünde devam ederken Esentepe oyuncuları Kürşat Çil ve Doğukan Karal'ın bir anda rakip takım oyuncularına tekme yumruk saldırarak darp etmesi sonucu hakemler maçı tatil etmişti.

Yaşanan olayların ardından Yükseliş takımı, darp edilen oyuncular ve federasyon özellikle olayların başlamasına sebebiyet veren Esentepe oyuncusu Kürşat Çil hakkında polise şikayette bulunmuş ve genç oyuncu maç gecesini karakolda geçirmişti.

Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun önceki gün yapmış olduğu toplantıda, maçta yaşanan olaylarla ilgili maç görüntüleri, hakem ve gözlemci rapoları ışığında Esentepe takımına hükmen mağlubiyet, 6 maç saha kapatma ve Esentepe oyuncuları Kürşat Çil ile Doğukan Karal’ı da idari tedbirli olarak ceza kuruluna sevk etti.

Bilindiği üzere Esentepe genç erkek takımı, geçtiğimiz sezon da Yakın Esentepe-Yükseliş maçındaki olaylarla ilgili Hentbol Federasuyonu Yönetim Kurulu Kararları şu şekilde:

04 Aralık 2018 tarihinde Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu'nda oynanan Esentepe Bld. SSK-Yükseliş maçının 26.2026.54’üncü dakikalarında yaşanan olaylar neticesinde hakemler maçı tatil etme kararı almıştır.

Yönetim kurulumuz 06 Aralık 2018 yapmış olduğu toplantıda maçta yaşanan olayları (maç görüntüsü, hakem ve gözlemci raporlarını) incelemiş ve aşağıdaki karara varmıştır;

Ceza yönetmeliğinin 8 maddesine dayanarak;

1- Esentepe Belediyesi S.S.D 12-0 hükmen mağlup edilmesine,

2- Esentepe Belediyesi S.S.D Ev sahibi olduğu sahanın 6 resmi maç kapatılmasına,

3- Esentepe Belediyesi S.S.D ceza kuruluna sevkine,

4- Esentepe Belediyesi S.S.D sporcusu Kürşat Çilin idari tedbirli olarak ceza kuruluna sevkine,

5- Esentepe Belediyesi S.S.D sporcusu Doğukan Karal’n idari tedbirli olarak ceza kuruluna sevkine, karar verilmiştir.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.