MTG'de sıradaki hedef Baf

Havadis Gazetesi - - SPOR -

K-Pet Süper Lig'in 12. haftasında lider Mağusa Türk Gücü yarın Baf Ülkü Yurdu'nu konuk edecek.

Ülkemizde yaşanan sel felaketi nedeniyle değişen program ve MTG'nin olaylı DTB maçıyla ilgili 1 maç saha kapatma cezasından dolayı karşılaşma yarın saat 14.00'te İskele Cumhuriyet Stadı'nda oynanacak.

Ligde ilk devrenin bitimine bu haftayla birlikte 4 hafta kalırken şampiyonluğun güçlü adayı MTG 28 puanla zirvede yer alıyor.

Son 2 haftada istediği sonuçları alamayarak zirve yarışının gerisinde kalan Baf ise 18 puanla 5. sırada bulunuyor.

Programın değişmesiyle birlikte MTG kritik maçın son hazırlığını dün yaptığı ekstra idmanla tamamladı.

MTG Teknik Direktörü Ali Oraloğlu, olaylı DTB maçı, cezalar ve eksiklerle birlikte yarınki BAF maçı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bu cezaları hak etmedik Ali Oraloğlu, deplasmanda

ORALOĞLU: "HERŞEYE RAĞMEN GALİBİYET":

Kritik maç öncesinde KTFF'nin olaylı DTB maçıyla ilgili kulübe ve oyuncularına verilen cezaları hak etmediklerini belirten teknik patron Ali Oraloğlu, Baf karşısında eksik oyuncularının fazla olması ve anlamsız gelen saha kapatma cezasından dolayı İskele'de oynayacakları karşılaşmayı kazanmak istediklerini belirtti

1-0 kazandıkları DTB maçının ardından saha içinde yaşanan ve rakip takım oyuncularının başlattığı olaylarla ilgili KTFF'nin hak etmedikleri cezalar verdiğini söyledi. Futbolcuları Ufuk Şimşek'e verilen 8 ve Mehmet Gürlü'ye verilen 3 maç cezanın fazla olduğunu belirten Oraloğlu, ayrıca kendi sahalarının 1 maç kapatılmasına ise anlam veremediklerini açıkladı.

Şampiyonluk yolunda kritik Baf maçı öncesinde böyle bir ceza almaları ve

maçın İskele'de oynanacak olmasından dolayı saha avantajlarının ellerinden alındığı ifade etti.

Eksiklerimiz çoğaldı

Sezon başından beridir şanssız sakatlıklar yaşayan iki önemli oyuncumuz Şenol ve Sami'den yararlanamadık diyen Oraloğlu, Baf maçı öncesinde ise eksik oyuncularının arttığını söyledi. Oraloğlu, "DTB maçından dolayı ceza alan kaleci Ufuk ve Mehmet Gürlü ile birlikte aynı maçta

Tek hedefimiz galibiyet

Baf maçıyla ilgili de konuşan Oraloğlu, "Eksik oyuncularımızın çok olmasına rağmen MTG'nin hedefi her maçta olduğu gibi bu maçta da galibiyettir. Son iki haftada önemli takımları geçerek zirveye yerleştik. Önce Yenicami maçı sonra da DTB karşılaşması. Bu iki takım da şampiyonluk adaylarındandı. Önemli bir iş çıkarttık. Daha önce de dediğim gibi biz maç maç bakıyoruz. Şimdi sıradaki maçımız Baf Ülkü Yurdu. Onlar da oldukça iyi bir takım. Son hafatalarda zor maçlar oynadık ve rakibimize saygı duyuyoruz.

Üst sıraları zorluyorlar. Ancak şartlar ne olursa olsun bu maçı da kazanarak liderliğimizi sürdürmek istiyoruz.

İlk devrenin sonuna doğru gelirken de geriye kalan tüm maçlardan 3 puan çıkartıp devre arasına zirvede girmek isteyeceğiz." şeklinde konuştu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.