DEĞİŞTİKÇE “KARARAN” KKTC!

Havadis Gazetesi - - NEWS -

Geçen haftayı, bundan sonrası haftaları daha “kötü” geçireceğimizin habercisi olarak uğurladık!

Ki artık ayaklarımızın altındaki memleketimizin çoktan dingili koptu, attığımız her adımda çatırdayıp acaip sesler çıkarıyor!

Kısaca alışılmadık olaylarla yaşamaya başladık!

Mesela artık arabanızla sabah evden ayrılırken, ailenizle, “hakkınızı helal” edin diyerek vedalaşıyorsunuz!

Yada kırk yıldır aranızda yaşayan sizden bizden birileri, hatta merhabalaştığınız insanların medyada manşetlere çıkmış polislik vakalarının serüvenlerini okuyor şaşırıyorsunuz!

Zaten artık günlük hayatımızı olumsuz etkilediği için daha yakından tanıdığımız “kurumlarımızın” türlü çeşitli maceralarını işittikçe bu devletin nasıl ayakta kaldığına şaşırıyorsunuz!

DAHASI artık örneklerini daha sık yaşadığımızca “gençlerimizin Kıbrıs siyasi gerçeğine ne kadar bigane yetiştirildiklerini de görüyoruz!

Sonuçta “vicdani ret” gibi bir gençlik tepkisi yaratılırken, toplumu içten çökertecek Truva atına dönüştüğünü görüyoruz!

DESEK ki toplumun “karakteri” değişti, evet! Artık ulusal değerlerden söz etmek “faşizm” olarak adlandırılıyor?

“Peki yerine ne konuyor?

Kelli felli olmalarını beklediğiniz işinsanlarının yanlarına korumalarını alarak muhataplarını tartaklayıp kendi orman kanunlarını icra etmesini!..

Bir süre önce Sn. Erhürman’ın topluma yönelik “seferberlik” çağrısını işittiğimde bu kaotik gelişmelerden kurtuluşun, silkinip dirilmenin müjdesi olarak algıladımdı!

Ne müjde ama! Dört parti Hükümetinin göreve başladığından beridir ilk ciddi icraatı olmasını beklediğiniz “çarpık yapılaşmanın” üzerine gidişini alkışlayacağız ki toplumda kopartılan kıyametle birlikte, başımızı eğip sustuk!

Ve anladık ki KKTC çoktan “kapitalizmin” acımasız çarkları arasına düştü, kendi değerlerine kıyıyor!

Kaldı tüm toplumun katılacağı “seferberlik” yaratılsın!

…HA bazan yazarız “geçen hafta ne oldu” diye!

Hiçbir şey olmadı vicdani ret’ten başka!

Ki bunun diğer manası “KKTC’nin reddidir!”

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.