Çetinkaya'dan U17 açıklaması

Havadis Gazetesi - - NEWS -

Çetinkaya kulübü, başkan Süleyman Yemen imzasıyla basın açıklaması yaparak önceki gün KTFF U17 Ligi yarı finalinde Baf Ülkü Yurdu ile Çetinkaya arasında oynanan maçın ardından yaşanan olayları kınadı.

Açıklamada yaşanan olayların tasvip edilmediği ve kendi üzerlerine düşen görevleri yaparak özeleştiri ile durum değerlendirmesi yapılacağı bildirildi.

"12 Ocak 2019 tarihinde Güzelyurt Baf Ülkü Yurdu Alpay Volkan Antrenman Sahasında, Baf Ülkü Yurdu Çetinkaya Türk Spor Kulübü arasında oynanan karşılaşmadan 1-0’lık skorla sahadan galibiyetle ayrılan Baf Ülkü Yurdu U17 takımını alınan galibiyetten ötürü tebrik ediyoruz.

Baf Ülkü Yurdu - Çetinkaya arasında oynanan ilgili karşılaşmanın ardından yaşanan tasvip etmediğimiz münferit olayları üzüntüyle takip etmiş bulunmaktayız. Maç sonu yaşanan olayların önüne geçmek için büyük çaba sarf eden Baf Ülkü Yurdu Başkanı Sayın Erhan Arıkan’a Çetinkaya Türk Spor Kulübü yönetim kurulu olarak teşekkür ediyoruz. Öncelikle, maç sonu yaşanan olaylar nedeniyle, yönetim kurulumuzun salı günü yapılacak olan olağan toplantısında ilgili karşılaşmada yaşanan olaylarla ilgili olarak her türlü değerlendirmeyi ve özeleştiriyi yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Yönetim görevini aldığımız gün itibarı ile dün de, bugün de, yarın da, “gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için” yönetim kurulumuz olarak var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi tüm kamuoyunun ve maçı yerinde takip etmediği halde konu ile ilgili yersiz bir başlık atan ve sonrasında ilgili yazının başlığını değişen spor yazarının tekrardan bilgisine getiririz.

Keza, şunu da belirtmek isteriz ki; bir kaç kendini bilmez sözde Baf Ülkü Yurdu taraftarının U17 takım oyuncularımıza yapmış oldukları sözlü ve fiziksel saldırıları, güzide Baf Ülkü Yurdu camiası ile kesinlikle bağdaştırmamakla birlikte, Güzelyurt Polis karakolunun bahçesinde bir Baf ÜY A takım oyuncusunun yönetim kurulu üyelerimize karşı yapmış olduğu küfürlü saldırıyı kınıyor ve Baf ÜY yönetim kurulu tarafından gereğinin yapılmasını talep ediyoruz. Yaşanan olaylar sebebiyle büyük üzüntü duyarken, olaylarda yaralanan Mehmet Karşılı’ya da camiamız adına tekrardan geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.