Kiracılarıyla yaşadığı tartışma, sonu oldu… 53 yaşındaki Ulugün, cinayete kurban gitti!

Kıbrıs Postası - - Baş Sayfa - Haber: Ertuğrul Senova

Alsancak’ta dün yaşanan cinayet, ülkeyi şoka soktu. Alsancak Belediyesi’ne bağlı Su İşleri Dairesi’nde Amirlik görevini yürüten 53 yaşındaki Memduh Ulugün, kiracıları ile yaşadığı tartışma sırasında göğsüne artarda aldığı altı bıçak darbesiyle, olay yerinde yaşamını yitirdi.

Cinayetle ilgili tutuklanan ve karı koca oldukları öğrenilen iki şahıs olay yerine gelen polis tarafından tutuklandı. 39 yaşındaki M.D. (E) ve 34 yaşındaki M.D. (K), bugün yargı önüne çıkarak hesap verecek. Öte yandan olay yerine akın eden Ulugün’ün yakınları ile cinayeti işleyenlerin yakınları arasında gergin anlar yaşandı. Yaşanan tartışma boyut atlayınca, polis havaya tek el ateş açarak öfkeli kalabalığı yatıştırdı. Polisin uyarı atışı sonrası sakinleşen ortam yerini, fenalık geçiren maktül yakınlarının ağıtlarına bıraktı. Elde edilen bilgilere göre Ulugün, kiracısı M.D. (E-39) ile geçtiğimiz haftalarda bir tartışma daha yaşamış ve olay polisin bilgisine intikal edince, M.D. hakkında dava okunmuştu. Vücudunun pek çok bölgesinde yara izi bulunan Ulugün’ün ölüm sebebi, ceset üzerinde bugün yapılacak otopsi sonrası belirlenecek.

Alsancak'taki Zeytinlik Sokak üzerinde bulunan Ulugün’e ait evde, dün saat 12.30 sıralarında meydana gelen cinayetle ilgili, karı-koca oldukları öğrenilen kiracılar; 39 yaşındaki erkek şahıs M.D. ve eşi 34 yaşındaki kadın M.D. olay yerine gelen polis tarafından gözaltına alındı. Polisin olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattığı öğrenilirken, tutuklanan şahısların bugün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, yargı önünde hesap vermesi bekleniyor.

Olay nasıl gelişti?

Alsancak Belediyesi’ne bağlı Su İşleri Dairesi’nde Amirlik görevini yürüten 53 yaşındaki Memduh Ulugün, Alsancak'taki Zeytinlik Sokak üzerinde bulunan kendisine ait evdeki kiracılarıyla görüşmek için, olay yerine gitti.

İddialara göre Ulugün, bir süre sonra evlenecek olan kızına evi vermeyi planladığından dolayı kiracılarını evi boşaltmaları konusuna daha önceden uyarmış fakat kiracılar bu duruma karşı çıkmıştı. Dün son kez kiracılarıyla evden çıkmaları konusunda konuşmaya giden Ulugün, çiftin baskısıyla karşılaştı.

Tartışmaya dönüşen konuşma sonucunda, 53 yaşındaki Ulugün, göğsüne artarda aldığı altı bıçak darbesiyle hayata gözlerini yumdu.

Polisten uyarı atışı

Öte yandan olayın yaşandığı evin sokağına adeta akın eden cinayete kurbanı 53 yaşındaki Memduh Ulugün’ün yakınları ile cinayeti işleyenlerin yakınları arasında gergin anlar yaşandı. Yaşanan tartışma boyut atlayıp kavgaya dönünce, polis havaya tek el ateş açarak öfkeli kalabalığı yatıştırmaya çalıştı. Polisin uyarı atışı sonrası sakinleşen ortam, yerini fenalık geçiren maktul yakınlarının ağıtlarına bıraktı. Fenalık geçiren Ulugün’ün yakınlarına, olay yerinde hazır olarak bulunan sağlık ekipleri müdahale etti.

İlk tartışmaları değil…

Elde edilen bilgilere göre cinayete kurban giden Memduh Ulugün, kiracısı M.D. (E-39) ile geçtiğimiz haftalarda bir tartışma daha yaşamış ve olay polisin bilgisine intikal edince, M.D. hakkında dava okunmuştu.

Altı bıçak darbesi…

Ulugün'ün cesedi üzerinde doktor tarafından yapılan dış muayenesinde, göğüs bölgesine toplam altı bıçak darbesi alarak hayata gözlerini yumduğu öğrenildi. Maktülün ölüm sebebi, ceset üzerinde bugün yapılacak otopsi sonrası belirlenecek.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.