“Daha çok para kazanma hırsıyla hareket eden herkes sorumludur”

Kıbrıs Postası - - Haber -

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) 3 gencin hayatını kaybetmesine neden olan ve bir gencin arandığı sel felaketiyle ilgili olarak “Daha çok para kazanma hırsı ile ağaçları kesen, dere yataklarını doldurup inşaat alanı açan, taş ocakları ile dağlarımızı yok eden, tüm bunların yapılmasına göz yuman, kişiye özel inşaat izni veren ve talep eden herkes tüm bu yaşananlardan sorumludur” dedi.

KTAMS Başkanı Güven Bengihan yazılı açıklamasında hayatını kaybeden gençlere Tanrı’dan rahmet, sevenlerine başsağlığı diledi ve birbirimizi suçlamak yerine gelecek nesillere karşı sorumluluk bilinci ile hareket edip ülkenin ve doğanın daha çok tahrip edilmesine hep birlikte “dur” demek gerektiğini vurguladı.

Bengihan, “Bu yaşadıklarımızın doğal felaketten çok insan eliyle yaratılan bir felaket olduğu gerçekliğiyle ne yazık ki bu kez çok acı bir şekilde yüzleştik. Kışların genellikle kurak geçtiği ülkemizde yağmurların bereket yerine felaket getirmesi çok büyük bir çelişkidir. Yaşanan bu felaketin nedenleri üzerinde; yönetenler, bilim insanları ve vatandaşlar olarak herkesin kafa yorması gerekmektedir. Bu felaket kendini göstere göstere gelmiştir” dedi.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.