Oyuncu Kerem Alışık: Tiyatro bizim besin kaynağımız

Oyuncu Kerem Alışık, tiyatronun kendisi için önemine dikkati çekerek, "Biz tiyatroyla nefes alan insanlarız. Besin kaynağımız burası." dedi.

Kıbrıs Postası - - Kültür-Sanat -

Oyuncu Kerem Alışık, tiyatronun kendisi için önemine dikkati çekerek, "Biz tiyatroyla nefes alan insanlarız. Besin kaynağımız burası. Bundan da büyük bir mutluluk duyuyoruz. İnşallah seyircimize de beğendiririz." dedi.

Başrollerinde Morgan Freeman ile Tim Robbins'in yer aldığı 1994 yapımı "Esaretin Bedeli" filminin aynı adlı tiyatro uyarlaması 15 Aralık'ta sahnelenecek.

Çolpan İlhan ve Sadri Alışık Tiyatrosu tarafından izleyiciye sunulan eserin prömiyeri Zorlu PSM'de gerçekleşecek.

Eserde "Red" karakterini canlandıran Kerem Alışık, provaların ardından yaptığı açıklamada, film ile tiyatro dili arasında fark olduğuna dikkati çekerek, "Yaratıcı ekip elinden geleni yaptı. Seyirciye o büyülü atmosferi izletebilmek ve yüreğine dokunabilmek için gayret sarf ettik. Sonuçta her zaman son sözü izleyici söyler." diye konuştu.

Alışık, kült filmlerin tiyatroya uyarlanmasının kendi içinde bir güzelliği olduğu kadar, riskli de olduğunu belirterek, şu bilgileri verdi:

"Onun için de içimizde biraz fazlaca heyecan mevcut. Ama başarmak için risk de almak lazım, cesaret etmek, sevmek ve çalışmak kadar. Biz de bunca senedir gözümüzü karartarak bunu yapan bir tiyatro topluluğuyuz. Bu sene de yine iddialı bir oyunla seyircimizin karşısına çıkacağız. Oyuncu arkadaşlarım İştar ve Kaan ile bunun heyecanını, karakterin içimizde, hücrelerimize

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.