Fransa'da polis 'sarı yelekliler'e müdahale ediyor

Fransa'nın başkenti Paris'teki ChampsElysees Caddesi'nde polis "sarı yeleklilere" biber gazıyla müdahale etmeye başladı.

Kıbrıs Postası - - Ajanda Haber -

Fransa'nın başkenti Paris'teki Champs-Elysees Caddesi'nde polis "sarı yeleklilere" biber gazıyla müdahale etmeye başladı. Akaryakıt zamları ve kötüleşen ekonomik koşulları protesto eden "sarı yelekliler", sabahın erken saatlerinde Champs-Elysees Caddesi'ne gelmeye başladı. Polis, göstericilerin üst aramasını yaptıktan sonra caddeye girmesine izin verirken, polis ile eylemciler arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Polis, "sarı yeleklilere" biber gazıyla müdahale etmeye başladı. Geçen haftaki şiddet olayların tekrarlanmaması için yoğun güvenlik önlemleri alınırken ülke genelinde 89 bin polis görevlendirildi. Paris'i ise 8 bin polis ile 12 zırhlı araç koruyor.

317 kişiye gözaltı

Bu arada, eylemciler, Paris'in sembolleri arasında yer alan Champs- Elysees (Şanzelize) Caddesi'ne gelmeye başladı. Polis, göstericilerin üst aramasını yaptıktan sonra caddeye girmesine izin verirken, polis ile eylemciler arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Gösterilerden önce gözaltına alınan 317 kişinin üst aramasında çekiç ve taş bulunduğu ifade edildi. Göstericiler, Champs- Elysees Caddesi'nde "Macron istifa" şeklinde slogan attı.

Paris'te hayat durdu

Fransız yetkililer, geçen hafta düzenlenen protestolarda dükkanların yağmalanması, camların kırılması, araçların ve bazı binaların ateşe verilmesi gibi şiddet olaylarının tekrarlanmasından endişe duyuyor.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.