“Bağlarımızı güçlendirelim”

İngiltere’de temaslarda bulunan Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri Hasan Taçoy, İngiltere’deki Kıbrıslı Türklere “bağlarımızı güçlendirelim” çağrısı yaptı.

Kıbrıs Postası - - Baş Sayfa -

UBP’den verilen bilgiye göre, Londra'da Kıbrıs Türk Toplum Merkezi’nde düzenlenen toplantıya konuşmacı olarak katılan UBP Genel Sekreteri Taçoy, İngiltere'deki Kıbrıslı Türklere seslendi.

Toplantıya, KKTC Londra Eğitim Ataşesi Gülgün Özçelik, KKTC Londra Temsilciliği’nden Siyasi İşlerden Sorumlu Sekreter Dilşat Şenol, sivil toplum örgütlerinin yöneticileri, belediye meclis üyeleri, toplum üyeleri ve gençler de katıldı.

Kıbrıs Türk Toplum Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda konuşan Taçoy, İngiltere'deki Kıbrıslı Türklerin KKTC'yi vatan olarak gördüğüne işaret ederek, başta iç meseleler, askerlik, toprak ve Kıbrıs sorunu hakkında öncelikli beklentileri olabileceğini anımsattı.

Taçoy, “Fakat ben buraya söz vermek için gelmedim. Bağlarımızı nasıl güçlendirebiliriz noktasında buradayım. KKTC, burada yaşayan insanlara oldukça değer veriyor ve sizlerden birlik ve dayanışma bekliyor" şeklinde konuştu.

Yaklaşık 100 kişinin katıldığı toplantıda Taçoy, "Yurtdışında yaşayan Kıbrıslı Türkler, birlik ve beraberlik içinde güçlü bir diaspora oluşturmalı. Elimizdeki gücü paylaşalım. Lobicilik potansiyelini değerlendirelim ve geleceğimize sahip çıkalım” görüşünü dile getirdi.

Beklenti anketi yapıldı

Bu arada, toplantıda, İngiltere’deki toplumun beklentilerini tespit etmek için “İngiltere’de yaşayan Kıbrıs Türklerinin KKTC’den öncelikli beklentileri nelerdir?” başlıklı kağıtlar katılımcılara dağı-

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.