Orman Dairesi’nden açıklama…

Kıbrıs Postası - - Yorum -

“Bu proje gerçekten çok yüksek standartlarda yürütülen, her teknik ayrıntısı özenle hazırlanmış dünya standartlarında bir projedir. Geçtiğimiz haftalarda ilaçlaması tamamlanmış bölgelerden Güzelyurt ve Lefkoşa ormanlarında yapılan saha kontrol çalışmalarımızda da ilaçlama yapılanalanlarda %100 e yakın yüksek bir başarı oranı tespit etmiş bulunmaktayız. Gerek seçilen ürün gerekse uygulama kriterleri açısından uluslarası standartlarda bir program yürütmekteyiz. Bu vesile ile mesaj kutusunda sorduğunuz ihale bedeli ile ilgili soruyu da cevaplamak isterim; Kullanılan biyolojik ürün fiyatı 3 yıldır Euro bazında aynı fiyat seviyelerindedir. Bu yıl dövizdeki dalgalanmalardan projemizin etkilenmemesi adına Euro olarak bloke ayrılmıştır. İyi çalışmalar diler saygılar sunarım…”

Ercan POYRAZ Orman Dairesi Müdürü

Sayın Hasan ESENDAĞLI, hukukta reform konusunda yaptığınız açıklamada yerden göğe kadar haklısınız da bunca yaşanan soruna rağmen neden bu reform yapılmaz ya da kimlerin işine gelmez bunu da bir masaya yatırmak gerek değil mi?

Sayın Kemal BURGAÇ, eskiden olduğu gibi hükümet döneminde de partinizin basın ve halkla ilişkiler görevi yine sizin sorumluluğunuza düşüyor. Zira sesini duyuramayan siyasi partiler her zaman yanlış anlaşılmaya mahkûmdurlar!

Sayın Kudret ÖZERSAY, Kıb-Tek’in vatandaşa attığı fatura kazığı konusunda girişimde bulunmanız ve halkın hakkını savunmanız bekleniyor. Zira muhalefette bu tür konularda hiç sektirmezdiniz değil mi?

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.