Ayrelli bu sene ovada bol; market ve pazarda yok

Kıbrıs Postası - - Baş Sayfa - Ertuğrul Senova

Lefkoşa’da ayrelli arayışına çıkan Kıbrıs Postası muhabiri, eli boş döndü. Pazar yerlerinde yalnızca sabah saatlerinde birkaç bağ bulunduğu öğrenilirken, marketlerde ise etiketine dahil rastlanmıyor. Öte yandan sosyal medya ise ayrelli-mantar-yumurta üçlüsünün görüntüleriyle dolup taşıyor.

Özellikle Akdeniz coğrafyasında kış aylarının vazgeçilmez lezzeti ayrelliye bu yıl market ve pazarda pek rastlanmıyor.

Lefkoşa Terminal bölgesinde kurulan Pazar pazarını ziyaet eden Kıbrıs Postası, esnafa ayrelli sordu, bazılarından ‘yok’ cevabını alrken, bazılarından ise ‘sabah 2 bağ vardı, bitti’ yanıtını aldı.

Ayrellinin yok denecek kadar az olmasına ilişkin Pazar esnafıyla sohbet eden Kıbrıs Postası muhabiri, ovadaki durumu sordu.

Esnaf, ayrellinin belli başlı ovalarda fazlaca bulunduğunu söylese de, az topladıklarını ve sabah saatlerinde de tümünü sattıklarını ifade ettiler.

Bir bağ ayrellinin 15 TL civarı satıldığını belirten esnaf, özellikle Bandabulya’da sabah saatlerinde onlarca bağ bulunduğunu belirterek, vatandaşı Bandabulya’ya davet etti.

Pazar pazarının adından bazı süper marketleri ziyaret eden Kıbrıs Postzsı muhabiri, ayrellinin etiketine dahil rastlamadı. Market manavlarından edinilen bilgilere göre, marketlerin satış fiyatlarıı da Pazardaki gibi 15 TL civarında malicisiyla buluşuyor

Ayrelliye bu yıl Pazar ve marketlerde az rastlansa da vatandaş sosyal medyada bolca ayrelli-mantaryumurta üçlüsünün vaz geçilmez birleşiminine dair fotoğraflar paylaştı.

Pek çok sosyal medya kullanıcısı ovadan topladığı ayrellileri fotoğraflayarak takipçilerinin beğenisine sundu.

Newspapers in Turkish

Newspapers from Cyprus

© PressReader. All rights reserved.