Dnes Prague Edition

Hušbauer zářil: Dal jsem svůj nejdůležit­ější gól

- PRAHA

(vlk) Byl to snadný gól, pro Josefa Hušbauera však nejdůležit­ější v kariéře. Střelou zblízka rozhodl o remíze 1:1 s Lyonem, která zajistila fotbalistů­m Sparty postup do jarního play-off Evropské ligy. „Tak důležitou branku jsem ještě nedal,“řekl záložník.

Po Přikrylově přihrávce jste se ocitl sám před brankou. Nebyl jste z té šance zaskočený?

Bál jsem se jen hřiště, které nebylo v dobrém stavu. Aby mi míč neuskočil. Naštěstí byl z toho gól.

Přikryl byl přitom na hřišti jen pár vteřin. Byl jeho příchod klíčový pro celé utkání?

Trenér poslal Tomáše na hřiště, aby oživil hru, a to se povedlo. Tomáš to udělal výborně, dal mi míč krásně pod sebe.

Nezdálo se vám, že po vašem gólu se zápas už jen dohrával?

Ano, protože Lyonu vlastně stačil bod k prvnímu místu a nám k postupu. Ani jeden tým neměl důvod hnát se dopředu. Snad si to naši fanoušci přesto užili.

Po závěrečném hvizdu jste slavili, jako byste vyhráli titul.

Byli jsme moc rádi, že se nám podařilo postoupit, protože ten zápas byl hodně těžký. Věděli jsme, že jsme už blízko, takže na konci z nás spadla velká únava.

První poločas jste byli dost nervózní. Čím to bylo? Vždyť Lyon nastoupil bez největších hvězd.

I když byl jejich tým pozměněný, kvalitu měl. Ukázali sílu a my jsme se vůbec nedostával­i k jejich brance. Drželi míč a my jsme jen běhali kolem nich. Druhou půli už jsme zvládli lépe.

Bude teď nějaká oslava?

Nic připravené­ho nemáme. Ale žádné velké oslavy nebudou, o víkendu nás čeká další zápas.